Reklama
Reklama

Tramwaje na Franowo jeszcze nie, na GTR tak

W sobotę tramwaje nie wyjadą na nową trasę tramwajową na Franowo, pojadą za to na Górny Taras Rataj. Inwestor zweryfikował wniosek, który trafił do nadzoru budowlanego. W piątek kontroli poddana zostanie tylko część inwestycji.

Kilka dni temu ZTM i MPK poinformowały o przywróceniu ruchu na ulicach Roosevelta i Grunwaldzkiej, co już nastąpiło. Od soboty, 9 czerwca, tramwaje miały powrócić na trasę Górnego Tarasu Rataj oraz po raz pierwszy wyruszyć w drogę na Franowo. Linie wahadłowe 25 i 27 miały stać się tylko wspomnieniem.

Wcześniej informowaliśmy, że wciąż nie wiadomo, czy w sobotę tramwaje pojadą na Franowo i trasę Górnego Tarasu Rataj. Sytuacja się zmieniła. - Otrzymaliśmy od inwestora zweryfikowany wniosek o kontrolę nadzoru budowlanego - mówi Paweł Łukaszewski, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego. - Mamy skontrolować tylko część inwestycji, dzięki której tramwaje będą mogły z byłej pętli na os. Lecha dotrzeć na ulicę Chartowo i Żegrze - dodaje. - Sprawdzanie wniosku na pewno potrwa, ale jeszcze dziś nasi inspektorzy udadzą się na trasę. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, pozwolenie na użytkowanie zostanie podpisane jeszcze w piątek.

Częściowa kontrola PINB oznacza, że w sobotę na pewno nie pojedziemy tramwajem na Franowo. - Nie ode mnie zależy kiedy przeprowadzona będzie kontrola na pozostałej części trasy na Franowo. To zależy od inwestora. Gdy uzyska wszystkie niezbędne pozwolenia, zwróci się do nas z wnioskiem o kontrolę, a my ją przeprowadzimy - wyjaśnia Łukaszewski.

Przypomnijmy, że inwestor wciąż czeka na pozytywną opinię strażaków o obiekcie (przede wszystkim tunelu).

Tak będą kursować tramwaje od soboty:

Linia 1 (wznowienie kursowania)
Zawady - Rondo Śródka -Trasa Kórnicka - GTR - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Węgorka

Linia 3 (kursuje tylko w dni robocze)
Wilczak - Przełajowa - Winogrady - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Zamenhofa - Starołęka

Linia 5 (wznowienie kursowania)
Górczyn- Głogowska - Roosevelta - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Most św. Rocha - Trasa Kórnicka - GTR - Stomil

Linia 11
Piątkowska - Wielkopolska - Roosevelta - Most Dworcowy - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Zawady

Linia 16
Os. Sobieskiego - Trasa PST - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Podgórna - Most św. Rocha - Trasa Kórnicka - GTR - Stomil

Linia 17
Ogrody - Dąbrowskiego - Fredry - Plac Cyryla Ratajskiego - Plac Wielkopolski - Rondo Śródka - Jana Pawła II - Trasa kórnicka - GTR - Starołęka.

Po wprowadzeniu tramwajów na GTR likwidacji ulegną wahadłowe linie tramwajowe 25 i 27.

Źródło rozkładu: MPK Poznań

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
20℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
7.11 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro