Reklama
Reklama

Al Jazeera Sport nadaje z Poznania

Blisko 9 tys. dziennikarzy z różnych stron świata śledzi w Polsce wydarzenia związane z Euro 2012. W Poznaniu pojawiła się nawet stacja Al Jazeera Sport.

Arabskojęzyczny kanał sportowy Al Jazeera Sport mający swoją siedzibę w Katarze to najpopularniejsza stacja sportowa na Bliskim Wschodzie, która do transmisji wydarzeń z Euro 2012 podchodzi bardzo poważnie. Centrum dowodzenia znajduje się w jednym z hoteli w Warszawie, w którym ulokowano specjalne studio z widokiem na Pałac Kultury i Nauki i dziennikarze Al Jazeera Sport codziennie informują z niego cały arabski świat o Euro 2012 (w sumie ponad 300 mln widzów).

Wspiera ich grupa reporterów, która jest obecna we wszystkich miastach gospodarzach. Również w Poznaniu pojawił się ekipa Al Jazeera Sport. Oprócz relacji ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej, na którym zostaną rozegrane trzy spotkania grupy C pojawi się również w Strefie Kibica.

- Do Strefy Kibica w Poznaniu akredytowali się przedstawiciele czołowych polskich mediów. Pojawi się także liczne grono dziennikarzy mediów lokalnych. Udziałem w wydarzeniach organizowanych w ramach poznańskiej Strefy Kibica zainteresowani są też dziennikarze ze Szwajcarii, Irlandii, Niemiec, Czech, Chorwacji, Ukrainy, Anglii, USA i Hiszpanii. Wśród akredytujących się mediów są również: arabska telewizja, meksykański portal newsowy, telewizja z Chin oraz komentator radiowy z Wietnamu. W sumie to 300 dziennikarzy - informuje Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik prasowy Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012 w Poznaniu.

Przypomnijmy, że oficjalne otwarcie Strefy Kibica na Placu Wolności zaplanowano na piątek godz. 15.00. Na scenie wystąpi MEZO z Drużyną Bitwy na Głosy rozgrzewając publiczność przed pierwszym meczem Polska - Grecja, który rozpocznie się o godz. 18.00. Natomiast pierwszy mecz Euro 2012 na Stadionie Miejskim już 10 czerwca o godz. 20.45, a o punkty zmierzy się Irlandia z Chorwacją. 14 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się mecz Włochy - Chorwacja, a 18 czerwca o godz. 20.45 mecz Włochy - Irlandii.

Typuj z nami wyniki spotkań EURO i wygraj nagrody - typerzy.epoznan.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
20.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro