Reklama
Reklama

Warta Poznań szykuje niespodziankę

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Pierwszoligowa Warta Poznań w piątek, 15 czerwca będzie świętowała dokładnie 100 lat od założenia klubu i szykuje na ten dzień niespodziankę. Czy będzie to wykupienie miejsca w ekstraklasie?

Już kilka miesięcy temu, po ogłoszeniu ramowego planu obchodów stulecia klubu, prezes Izabella Łukomska-Pyżalska powiedziała, że 15 czerwca kibice Warty mogą spodziewać się niespodzianki. Klub nie udziela informacji na ten temat, a na oficjalnym profilu Warty Poznań na Facebooku pojawił się tylko wpis "15 czerwca coraz bliżej. Szykujcie zielone barwy... Więcej informacji spodziewajcie się wkrótce".

Cześć kibiców zastanawia się czy właścicielka klubu nie planuje czasem wykupić od Józefa Wojciechowskiego licencji na grę w ekstraklasie, na której obecnie gra Polonia Warszawa. W mediach zaczynają się pojawiać informację, że Wojciechowski chce sprzedać licencję klubowi z niższej ligi, którego obiekt spełnia już wymogi licencyjne Ekstraklasy SA.

Natomiast "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że tego dnia odbędzie się akcja "Zieloni dla Zielonych", w ramach której klub z Dolnej Wildy udzieli symbolicznego wsparcia reprezentacji Irlandii. Przypomnijmy, że Irlandia podczas Euro 2012 rozgrywa swoje mecze na stadionie przy ul. Bułgarskiej: z Chorwacją (10 czerwca, godz. 20.45) i Włochami (18 czerwca, godz. 20.45).

Ciekawe, co tym razem klub przygotował dla swoich kibiców. Tak czy inaczej - po namawianiu do "szykowania zielonych barw" można się spodziewać, że któreś miejsce w Poznaniu 15 czerwca... zzielenieje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
28.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro