Reklama
Reklama

Mezo otworzy koncertem Strefę Kibica

Źródło: Wikipedia

Już w piątek na placu Wolności zacznie działać oficjalna Strefa Kibica EURO 2012. Prezydent wydał we wtorek zgodę na organizację tej imprezy masowej. Jako pierwszy rozgrzewać kibiców będzie Mezo, który zaprezentuje m.in. piosenkę "Gotowi na EURO". W sieci właśnie ukazał się do niej teledysk.

Jeden dzień - tyle dzieli nas od meczu rozpoczęcia Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. We wtorek prezydent Poznania wydał zgodę na organizację imprezy masowej jaką jest Oficjalna Strefa Kibica na placu Wolności. Zgodę wydano na podstawie pozytywnych opinii policjantów, pogotowia ratunkowego, strażaków i Sanepidu.

- Oficjalne otwarcie Strefy Kibica w Poznaniu będzie miało miejsce pierwszego dnia turnieju, 8 czerwca, o godz. 15.00 - zapowiada Joanna Janowicz Strzyżewska, rzeczniczka Oficjalnej Strefy Kibica. - Na scenie wystąpi MEZO z Drużyną Bitwy na Głosy rozgrzewając publiczność przed pierwszym meczem Polska - Grecja, który rozpocznie się o godz. 18.00 - dodaje.

Mezo ma się pojawić na scenie o godzinie 15.30. Zaprezentuje m.in. piosenkę przygotowaną specjalnie z okazji EURO 2012. Teledysk do niej powstawał w Poznaniu:

Wstęp na wszystkie koncerty odbywające się w Strefie Kibica, a będzie ich sporo, jest bezpłatny. Przez 24 dni Strefę odwiedzi 60 artystów z różnych stron świata.

Prezentujemy dla przypomnienia podstawowe zasady korzystania ze Strefy Kibica (za materiałami organizatora):

Zabierz ze sobą dowód tożsamości w celu okazania go służbom organizatora!
Do strefy nie wejdziesz jeśli: będziesz pod widocznym wpływem alkoholu lub jeśli będziesz zachowywać się agresywnie.
Na teren Strefy nie możesz wnieść:
- jakiejkolwiek broni i niebezpiecznych przedmiotów (w tym np. kasków, parasoli i lasek z ostrym zakończeniem, składanych krzesełek ze stelażem, wyrobów pirotechnicznych lub pojemników wykonanych z twardego materiału),
- żywności i napojów (w tym napojów alkoholowych i innych środków odurzających),
- profesjonalnego sprzętu fotograficznego, video oraz rejestrującego dźwięk,
- materiałów reklamowych oraz zawierających treści polityczne, wulgarne, rasistowskie,
- flag i transparentów o powierzchni przekraczającej 150 cm x 150 cm (flagi mogą być umieszczone wyłącznie na plastikowej rurce o długości nie większej niż 150 cm),
- urządzeń wytwarzających hałas (w tym np. trąbek, bębnów itp.) i urządzeń mechanicznych (w tym rowerów).

Na teren Strefy nie wprowadzisz psa (z wyjątkiem psów-przewodników).
Na teren Strefy wjedziesz z wózkiem dziecięcym. Jeśli twoje dziecko ma mniej niż 13 lat, będzie musiało być pod opieką osoby dorosłej.
W Strefie istnieje coś takiego jak DEPOZYT (kosztuje 20 złotych). NIE możesz w nim jednak pozostawić:
- przedmiotów o znacznej wielkości,
- przedmiotów o wartości przekraczającej 1000 zł (w tym np. sprzętu fotograficznego i video mogącego mieć profesjonalne zastosowanie),
- przedmiotów uznanych za Organizatora za niebezpieczne,
- biżuterii, papierów wartościowych i pieniędzy.
Wejścia do Strefy znajdują się: od strony ul. Paderewskiego (przy Muzeum Narodowym) oraz od strony ul. 23 Lutego (skrzyżowanie z al. Marcinkowskiego). Wszystkie bramy przystosowane są do wymogów osób niepełnosprawnych, które mogą również korzystać ze specjalnego wejścia od ul. 3 Maja (wymagana przepustka).

Już dzisiaj zachęcamy do typowania wyników spotkań w ramach EURO i wygrywania nagród na naszym portalu - typerzy.epoznan.pl!

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.51 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro