Reklama
Reklama

Dziecięca wioska Euro nad Maltą

fot. Mateusz Gawarecki
fot. Mateusz Gawarecki

Nie udało się zorganizować dziecięcej Strefy Kibica na Sołaczu. Okazuje się jednak, że w czasie Euro warto wybrać się z najmłodszymi poznaniakami nad Maltę. Odbędzie się tam rodzinny festyn Euro Kids Club.

Impreza odbędzie się dwukrotnie w czasie trwania Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Pierwsza okazja do rodzinnej wycieczki nad Maltę będzie w dniach od 7 do 10 czerwca, a kolejna od 16 do 18 czerwca. W tych dniach dziecięca wioska będzie otwarta od 11 do 18. Euro Kids Club 2012 będzie odbywał się na terenie POSiR pomiędzy MaltaSKi a Starymi Trybunami nad Jeziorem Maltańskim.

Festyn jest organizowany przez poznańskie organizacje pozarządowe i szkoły. Organizatorzy zapewnili bogaty program, w którym znajdą się między innymi atrakcje sportowe, warsztaty plastyczne, zajęcia edukacyjne. Jednym z gości festynu będzie Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej Oddział w Poznaniu, które przygotowuje warsztaty "Motyle dla Hospicjum".

Impreza nawiązuje do Euro 2012, ale wydaje się, że może też być ciekawą odskocznią dla wszystkich, którzy odczuwają zmęczenie piłkarską atmosferą.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro