Reklama
Reklama

Gigantyczna piłka przed Urzędem Wojewódzkim

Tak było w ubiegłym roku fot. Daniel Radlicki
Tak było w ubiegłym roku fot. Daniel Radlicki

Również władze województwa postanowiły dołączyć się do piłkarskiego święta jakim są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Przez ten czas front Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego ozdobiony będzie gigantyczną piłką.

Piłka, która pojawi się przed budynkiem jest już znana poznaniakom. Pojawiła się w Poznaniu już 2 maja podczas Flagowego Turnieju Piłkarskiego o Puchar Wojewody Wielkopolskiego. Tym razem umieszczona zostanie przed budynkiem Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Futbolówka w narodowych barwach ma blisko 2, 5 metra średnicy.

Przy okazji zbliżających się mistrzostw, wojewoda wielkopolski zaapelował do mieszkańców - Jestem niezwykle dumny, że na kartach historii to właśnie Wielkopolska zapisze się jako jeden z gospodarzy tego największego sportowego święta. Jestem przekonany, że zwieńczeniem wieloletnich przygotowań będzie sportowy doping, radość i duma z organizacji międzynarodowego wydarzenia o tak spektakularnej skali - pisze Piotr Florek. Jednocześnie zachęca wszystkich Wielkopolan do wspólnej zabawy i radosnego kibicowania - Cieszmy się, kibicujmy razem i sprawmy, żeby mistrzostwa były czasem wspólnego świętowania i zabawy! - kończy Florek.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro