Reklama
Reklama

Ryszard Grobelny z wizytą na Franowie

Po spacerze na ulicy Roosevelta Ryszard Grobelny odbył podobny spacer z dziennikarzami i miejskimi urzędnikami po trasie tramwajowej na Franowo. Zgodnie z zapowiedziami pierwszy tramwaj z pasażerami pojedzie tą trasą w sobotę.

O 13.00 przedstawiciele ZTM, MPK, ZDM, dziennikarzy z Ryszardem Grobelnym na czele pojawili się na nowej trasie tramwajowej na Franowo. Spacer rozpoczęto z przystanku os. Lecha, który został gruntownie przebudowany. Nie ma tu już tramwajowej pętli - pojawiły się za to nowoczesne przystanki z długimi wiatami.

Następnie uczestnicy oficjalnego obchodu weszli do tunelu. Prezydent Grobelny był pod wrażeniem rozwiązań tu zastosowanych. Zwrócił uwagę na systemy bezpieczeństwa, które zamontowano za ognioodpornymi ścianami. Jeśli w tunelu dojdzie do jakiejś awarii, pasażerowie w każdej chwili będą mogli opuścić pojazd i wydostać się z obiektu. Wrażenie na grupie zrobiła także sieć trakcyjna w tunelu - w formie specjalnych szyn zamontowanych na suficie.

Zgodnie z planem pierwszy tramwaj z pasażerami ma przejechać po nowej trasie w sobotę, 9 czerwca. Jest to jednak uzależnione od decyzji strażaków - muszą bowiem wydać pozytywną opinię na temat trasy. Inwestor zapowiada, że do piątku zdąży zakończyć prace i na sobotę trasa będzie gotowa na przyjęcie pasażerów.

Zmiany jakie mają zajść w komunikacji tramwajowej od soboty będą spore. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - linia 16 dojedzie na Franowo. Tramwaje wrócą też na trasę Górnego Tarasu Rataj, a tym samym przestaną kursować tu wahadła:

Linia 1 (wznowienie kursowania)
Zawady - Rondo Śródka -Trasa Kórnicka - GTR - Hetmańska - Reymonta - Grunwaldzka - Węgorka

Linia 3 (kursuje tylko w dni robocze)
Wilczak - Przełajowa - Winogrady - Roosevelta - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Strzelecka - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Zamenhofa - Starołęka

Linia 5 (wznowienie kursowania)
Górczyn- Głogowska - Roosevelta - Święty Marcin - Marcinkowskiego - Most św. Rocha - Trasa Kórnicka - GTR - Stomil

Linia 11

Piątkowska - Wielkopolska - Roosevelta - Most Dworcowy - Królowej Jadwigi - Rondo Rataje - Jana Pawła II - Zawady

Linia 16

Os. Sobieskiego - Trasa PST - Fredry - Gwarna - Święty Marcin - Podgórna - Most św. Rocha - Trasa Kórnicka - GTR - Stomil (lub Franowo)

Linia 17
Ogrody - Dąbrowskiego - Fredry - Plac Cyryla Ratajskiego - Plac Wielkopolski - Rondo Śródka - Jana Pawła II - Trasa kórnicka - GTR - Starołęka.

Źródło rozkładu: MPK Poznań

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.69 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro