Reklama
Reklama

Poznań Główny już z nowymi szyldami

Na dotychczasowym dworcu Poznań Główny pojawiły się już nowe elementy systemu informacji wizualnej. Wymalowano też wiaty na peronach i poręcze przy schodach prowadzących na perony.

Do EURO 2012 pozostały dwa dni. Podczas Mistrzostw Europy kibice będą mogli korzystać z kilku dworców PKP w naszym mieście - m.in. z nowego obiektu oraz tego funkcjonującego dotychczas jako główny dworzec. W związku z tym dotychczasowy Poznań Główny od 22 maja poddawany był modernizacjom.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Początkowo planowano, że do EURO uda się wykonać mechaniczne czyszczenie ścian i podłóg, malowanie, a także wymienić oświetlenie. Z holu głównego miały zniknąć m.in. reklamy. Blask miały odzyskać dworcowe toalety (kompleksowy remont od posadzek po armaturę).

Ostatecznie zdecydowano się na delikatny lifting budynku i peronów. Trzy z nich (od 1 do 3) zmodernizowano już w roku 2011. W maju zadbano więc o uporządkowanie peronów od 4 do 6, które nie były remontowane od... lat siedemdziesiątych. - Malowane są tylko wiaty i poręcze schodów na kolor siwy, a jednej nocy wyczyszczono myjką ciśnieniową tylko peron 4 i nic poza tym. Typowa "kosmetyka" - pisze Beata, nasza czytelniczka. Remontem peronów zajmuje się PKP PLK.

PKP Dworce dba natomiast o modernizację samego budynku dworca. W holu głównym już pojawiły się elementy nowego systemu informacji wizualnej z oznaczeniem peronów na czele. Uporządkowano też reklamy w budynku. Prace pochłonęły 100 tysięcy złotych.

Jak oceniacie prace porządkowe na dworcu i peronach?

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro