Reklama
Reklama

Rowery Miejskie: kolejna kradzież?

fot. Rafał Błachowski
fot. Rafał Błachowski

Jeden z poznaniaków spacerując po Parku Wodziczki natknął się we wtorek na tablice reklamowe oderwane z Roweru Miejskiego. Kolejna kradzież?

- Czy nie zginął kolejny rower miejski? Przy parku Wodziczki znalazłem osłony na koła - pisze Tomasz, nasz czytelnik. Nextbike Polska, który zajmuje się system Poznańskich Rowerów Miejskich zapewnia jednak, że do kradzieży nie doszło.

- Mamy sporadyczne zgłoszenia o aktach wandalizmu. Ludzie odrywają od rowerów koszyki, tablice reklamowe - tłumaczy Łukasz Wasiuta z Nextbike Polska. - Od momentu pierwszej kradzieży naszego roweru w Poznaniu (w kwietniu - przyp.red.) więcej się to nie zdarzyło - dodaje.

Wasiuta podkreśla, że obecnie zainteresowanie rowerami jest większe niż zazwyczaj. - Do Polski przyjeżdżają kibice na EURO 2012. Jesteśmy na to gotowi, nasze rowery również. Serwisujemy je na bieżąco i jeśli coś się stanie, są naprawiane.

System Poznańskich Rowerów Miejskich działa sprawnie. - Staramy się reagować możliwie szybko na uwagi użytkowników systemu. Wymieniliśmy przyciski na stacjach, które w krótkim czasie się powycierały (pisaliśmy o tym tutaj). Te zamontowane obecnie zostały wyprodukowane specjalnie dla nas i na pewno będą bardziej wytrzymałe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
50.05 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro