Reklama
Reklama

Jarmark Świętojański rozpocznie się w sobotę

fot. WTK Play

Jarmark Świętojański to impreza, która odbywa się co roku na poznańskim Starym Rynku. Tegoroczna edycja rozpocznie się już w sobotę, ale wyjątkowo odbędzie się w Starym Korycie Warty.

Tradycja poznańskich jarmarków wywodzi się z XVI wieku, a największym ówczesnym jarmarkiem był ten organizowany w okolicy 24 czerwca czyli dnia świętego Jana. Tradycję jarmarków przypomniano w 1975 roku, kiedy to zorganizowano pierwszy współczesny Jarmark Świętojański. Od tego czasu impreza na stałe wpisała się w poznański kalendarz, a tradycyjnym miejscem jarmarków stał się Stary Rynek.

W tym roku odbędzie się trzydziesta siódma edycja imprezy, ale ze względu na bliskość Strefy Kibica, zostanie ona przeniesiona do Starego Koryta Warty. Jarmark rozpocznie się 9 czerwca i potrwa do 24 czerwca. Tradycyjnym elementem będą oczywiście kramy, na których swoją ofertę zaprezentują kupcy, rzemieślnicy i artyści. W starym korycie Warty ustawiona zostanie też scena, która udostępniona będzie dla lokalnych zespołów. Scena będzie czynna codziennie od godziny 16:00. Gościny Jarmarkowi udzieli też Pawilon Nowa Gazownia, gdzie odbędą się spektakle teatralne oraz warsztaty plastyczne i cyrkowe dla dzieci i młodzieży. Przez cały okres trwania imprezy będzie działało Wesołe Miasteczko.

Przygotowano też atrakcje, nawiązujące do trwających Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Podczas trwania Jarmarku prezentowane będą zapomniane gry zespołowe takie jak pierścieniówka, kiczka, kapela. Wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w tych dyscyplinach.

Na jarmarkowej scenie zaprezentują się między innymi zespoły Tsigunz Fanfara Avantura, Dixie Company, Zgon, a 24 czerwca finałowy koncert zagra zespół Dagadana.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
10.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro