Reklama
Reklama

Św. Marcin: samochody blokują tramwaje

Od poniedziałku informujemy o zakorkowanych okolicach Strefy Kibica, która powstaje na pl. Wolności. Cierpią nie tylko kierowcy, ale też pasażerowie komunikacji miejskiej. MPK informuje, że samochody stojące w korku notorycznie blokują tramwaje na Świętym Marcinie.

Rano na naszym portalu pojawił się tekst ze wskazówkami dla kierowców, którzy muszą w najbliższym czasie dostać się do centrum Poznania (tutaj). Jak się jednak okazuje, nie tylko kierowcy mają problem z poruszaniem się w okolicach Strefy Kibica.

- Samochody notorycznie blokują nam torowisko na ulicy Święty Marcin pomiędzy ulicą Ratajczaka a al. Marcinkowskiego - tłumaczy dyżurny Nadzoru Ruchu MPK. - Nasi pracownicy są na miejscu i muszą co jakiś czas blokować samochody, by tramwaje w ogóle mogły dojechać do przystanku na al. Marcinkowskiego - dodaje. - Policjanci nie bardzo nam w tej kwestii pomagają.

Nieco lepiej jest na ulicy Strzeleckiej. - Policja kieruje ruchem u zbiegu Strzeleckiej i Krysiewicza i tutaj sytuacja jest trochę lepsza niż na Świętym Marcinie - zauważa dyżurny. Mimo to ostrzegamy pasażerów, że podróż tramwajem po ścisłym centrum Poznania (przede wszystkim od Gwarnej w kierunku Kupca Poznańskiego) może zająć więcej czasu niż zwykle.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
10.80 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro