Reklama
Reklama

Franowo: trasa jeszcze bez opinii strażaków

fot. KWP w Poznaniu

We wtorek Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego miał przeprowadzić ostatnią kontrolę na budowie nowej trasy tramwajowej na Franowo, której zwieńczeniem jest wystawienie pozwolenia na użytkowanie. Inwestor wystąpił jednak do PINB o przesunięcie terminu kontroli na piątek. Powód? Brak pozytywnej opinii strażaków.

Wtorek miał być kluczowym dniem na nowej trasie tramwajowej prowadzącej na poznańskie Franowo. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego miał tu odbyć ostatnią kontrolę, na koniec której wystawia się pozwolenie na użytkowanie. - We wtorek otrzymaliśmy informację od inwestora z prośbą o przesunięcie terminu kontroli - tłumaczy Paweł Łukaszewski, PINB. - Inwestycja nie otrzymała pozytywnej opinii strażaków. Poproszono nas o przeprowadzenie kontroli w najbliższy piątek. Zrobimy to, jeśli opinia strażaków zostanie zmieniona. Nasza kontrola jest tą ostatnią i wszystkie odbiory techniczne muszą się przed nią zakończyć pozytywnie - dodaje.

Z naszych informacji wynika, że próby związane z odbiorami przez strażaków wciąż trwają.

Jeśli kontrolę PINB-u uda się przeprowadzić w piątek, prawdopodobnie jeszcze tego samego dnia zostanie wystawione pozwolenie na użytkowanie. - To jedna z inwestycji na EURO 2012, a co za tym idzie objęta jest rygorem natychmiastowej wykonalności. Byłem na trasie na Franowo, widziałem zakres wykonanych prac i pod względem budowlanym nie zauważyłem uchybień. Jeśli nie znajdziemy żadnych innych mankamentów, z pozytywną decyzją nie powinno być problemu - wyjaśnia.

Przypomnijmy, że próbny przejazd tramwajem po trasie na Franowo odbył się już w ubiegłym tygodniu. Wzięła w nim udział ograniczona grupa ludzi. Wśród nich był Ryszard Grobelny. Jego zdaniem przejazdy odbyły się bez problemów. Nie udało nam się tego potwierdzić u inwestora, który nie komentuje sprawy.

Zobacz najnowsze zdjęcia z trasy na Franowo na kilka dni przed jej oddaniem do użytku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

34℃
21℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
15.82 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro