Reklama
Reklama

Bilety ZTM: błąd na biletach z biletomatów

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

Na 30-minutowych biletach ZTM kupionych w poznańskich biletomatach wydrukowano błędną informację. Zamiast informacji o tym, że bilet upoważnia do 1 przejazdu autobusem pojawiła się adnotacja o możliwości przejechania na nim maksymalnie 10 przystanków autobusem.

Od piątku poznaniacy muszą więcej płacić za bilety na komunikację miejską. Oprócz podwyżki cen w ofercie Zarządu Transportu Miejskiego pojawiły się pewne nowości. Jedną z nich jest połączenie biletu czasowego i jednoprzejazdowego. I tak od piątku, 1 czerwca, bilet 15-minutowy umożliwia również przejazd do 10 przystanków autobusem. Natomiast bilet 30-minutowy pozwala nam na 1 przejazd autobusem na dowolnym dystansie.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Tymczasem poznaniacy skarżą się, że na biletach 30-minutowych kupowanych w biletomatach pojawiła się błędna informacja. - Na zakupionym przeze mnie (ulgowym) bilecie 30-minutowym widnieje informacja, iż można nim podróżować wyłącznie do 10 przystanków. Taka informacja widnieje także na bilecie na "15 minut" zakupionym w kiosku. Dla mnie jako poznaniaka jest zatem oczywistym, iż wystąpił błąd, przyjezdnych może to niewątpliwie wprowadzać w błąd - pisze nasz czytelnik, Wojciech. - Pozostaje tylko pytanie, czy błąd ten pojawia się we wszystkich biletomatach. Podkreślam, iż bilet został zakupiony w automacie przy dworcu autobusowym Rataje, a więc w miejscu, które stanowi punkt przesiadkowy nie tylko dla podróżujących poznańskim MPK, ale także innych przyjezdnych.

Już wiemy, że błąd występuje także w biletomacie umieszczonym na przystanku PST Słowiańska. Zdjęcia biletu kupionego w tym biletomacie przesłał nam baruntse. - Proszę o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji, która wprowadza pasażerów nieznających wszystkich niuansów nowych taryf w błąd - pisze.

- Oczywiście na bilecie półgodzinnym powinna się znaleźć informacja, że jest to bilet na 1 przejazd autobusem, a nie do 10 przystanków - mówi Zdzisława Andrzejewska z ZTM. - Sprawę wyjaśnimy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro