Reklama
Reklama

Rozbrat zachęcał, by strzelać karne Grobelnemu

Punktualnie w południe na placu Kolegiackim rozpoczął się nietypowy happening organizowany przez Rozbrat. Wszyscy chętni mogli strzelać karne prezydentowi Grobelnemu m.in. za droższe bilety ZTM i likwidację szkół.

Demonstracja "Chleba zamiast igrzysk" zaplanowana na niedzielę przez Rozbrat nie jest jedynym wyrazem sprzeciwu wobec zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Tymczasem we wtorek w południe na placu Kolegiackim odbyła się pikieta połączona z happeningiem zorganizowana przez anarchistów.

- Nie pozwól, aby władze Poznania bezkarnie faulowały jego mieszkańców. Jeśli czujesz, że oni cię nie reprezentują, nie stój jak słupek, poczuj piłkarskie emocje i wstąp do naszej reprezentacji - zachęcali organizatorzy.

Każdy chętny mógł strzelić karnego Ryszardowi Grobelnemu. Za co? - Za zadłużenie miasta na granicy bankructwa. Za łatanie deficytu kolejnymi kredytami i pożyczkami. Za szukanie oszczędności poprzez likwidację szkół i przedszkoli. Za cięcia wydatków na żłobki i kulturę. Za droższe bilety komunikacji miejskiej, mniejszą ilość kursów i wyłączaną klimatyzację - wymienia powody Rozbrat.

Za co prezydentowi Grobelnemu należą się karne strzały?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
16℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.77 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro