Reklama
Reklama

Zakorkowane okolice Strefy Kibica

Spore zmiany zafundowali drogowcy w okolicy budowanej Strefy Kibica. Przez cały dzień w centrum tworzą się duże korki.

Wydawało się, że trudny czas dla mieszkańców centrum rozpocznie się wraz z Euro 2012. Okazuje się jednak, że wiele zmian weszło już w życie i mocno skomplikowało sytuację w centrum miasta. Przez cały dzień w okolicy Strefy Kibica tworzą się ogromne korki - Rzeczywiście w tej okolicy sytuacja jest bardzo trudna. Znaki o zmianach zostały wystawione, nasze patrole są na miejscu, ale wiele nie jesteśmy w stanie zrobić - mówi dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Sytuacja sprawia, że wielu kierowców łamie przepisy - Gdybyśmy dziś chcieli podnieść nasze statystyki to mielibyśmy niezły dzień, ale przymykamy oko na niektóre sytuacje, a staramy się po prostu zapanować nad sytuacją - dodaje dyżurny. Na newralgicznych punktach pojawili się policjanci, którzy ręcznie sterują ruchem - Oczywiście w kilku, najważniejszy punktach pojawili się policjanci, których zadaniem jest ręczne sterowanie ruchem - kończy dyżurny.

Duży korek tramwajowy utworzył się dziś na ulicy święty Marcin około godziny 16:30. Sprawcą wstrzymania tramwajów był kierowca samochodu marki Jeep, który zaparkował swój samochód w taki sposób, że zablokował tory tramwajowe - Kierowca zaparkował samochód tuż za skrzyżowaniem z ulicą Ratajczaka. Do zdarzenia doszło około godziny 16:36. Wezwana została laweta i zabrała ten pojazd, a ruch został wznowiony o godzinie 17:21 - mówi dyżurny ruchu miejskiego przewoźnika.

Sytuacja powinna się nieco uspokoić w ciągu najbliższych kilku dni. Policjanci liczą, że mieszkańcy przyzwyczają się do nowej organizacji ruchu. W tej chwili wydaje się, że jeśli podróż do centrum nie jest konieczna to warto z niej zrezygnować.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
10℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
7.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro