Reklama

Poznań: otwarto wypożyczalnię rowerów elektrycznych

W Poznaniu otwarto pierwszą wypożyczalnię rowerów elektrycznych. Bicykle można wypożyczać przy Kupcu Poznańskim. Koszt godzinnej jazdy to 10 złotych.

Od niedawna poznaniacy mogą korzystać z systemu Poznańskich Rowerów Miejskich, a w mieście już pojawiła się kolejna wypożyczalnia bicyklów - i to nietypowych, bo elektrycznych. W poniedziałek w sąsiedztwie Kupca Poznańskiego otwarto pierwszą w naszym mieście wypożyczalnię rowerów wyposażonych w silnik elektryczny. Bicykle można wypożyczyć przy wejściu do galerii handlowej od strony ulicy Wrocławskiej.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Koszt godzinnej jazdy na rowerze elektrycznym to 10 złotych. Aby jednak go wypożyczyć trzeba podpisać krótką umowę i zostawić w depozycie 100 złotych lub swój dowód tożsamości. Kwotę z depozytu odzyskamy, gdy oddamy rower do wypożyczalni.

Dzięki silnikowi elektrycznemu na rowerze przejedziemy maksymalnie 30 kilometrów bez konieczności pedałowania. Jeśli zdecydujemy się pedałować podczas jazdy z włączonym silnikiem, uda nam się przejechać znacznie więcej kilometrów. Maksymalną prędkością jaką możemy jechać na rowerze jest około 35 km/h.

Pomysłodawcy wypożyczalni dbają nie tylko o wygodę osób jeżdżących na wypożyczonych rowerach, ale też o ich bezpieczeństwo. Część z bicykli wyposażono w kaski i foteliki dziecięce. Każdy posiada natomiast wiklinowy koszyk, do którego można wsadzić torebkę lub drobne przedmioty.

Do dyspozycji poznaniaków jest 10 rowerów elektrycznych. Można je wypożyczać od 12.00 do 21.00 od poniedziałku do soboty, a w niedzielę od 11.00 do 19.00. Wypożyczalnia ma działać do końca września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
22.84 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro