Reklama
Reklama

Roosevelta już prawie gotowa!

W ekspresowym tempie przebiegają prace na przebudowywanej ulicy Roosevelta. W środę pojawi się tutaj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ma wydać pozwolenie na użytkowanie trasy. Możliwe, że we wtorek na próbę pojadą tędy tramwaje.

W piątek pokazywaliśmy zdjęcia z ulicy Roosevelta, na których widać było m.in. sporo piachu. Mamy poniedziałek, a na przebudowywanej trasie zaszły ogromne zmiany. Przystanki tramwajowe są już praktycznie gotowe na przyjęcie pasażerów. Piesi już mogą się cieszyć z nowych chodników. Na nowym asfalcie pojawiło się oznakowanie poziome. Trwają prace związane z układaniem asfaltu w torowisku. Po tonach piachu, jakie można tu było zobaczyć jeszcze kilka dni temu nie ma nawet śladu.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Możliwe, że już we wtorek na ulicy Roosevelta w ramach przejazdu technicznego pojawią się tramwaje. Na środę zaplanowano kontrolę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Jeśli wszystkie prace zgłoszone we wniosku zostaną do tego czasu zakończone i nie będzie żadnych przeciwwskazań, będę chciał podpisać pozwolenie na użytkowanie już w środę - tłumaczył nam kilka dni temu Paweł Łukaszewski, PINB.

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli pojechać po ulicy Roosevelta samochodem i tramwajem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.52 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro