Reklama

Roosevelta już prawie gotowa!

W ekspresowym tempie przebiegają prace na przebudowywanej ulicy Roosevelta. W środę pojawi się tutaj Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, który ma wydać pozwolenie na użytkowanie trasy. Możliwe, że we wtorek na próbę pojadą tędy tramwaje.

W piątek pokazywaliśmy zdjęcia z ulicy Roosevelta, na których widać było m.in. sporo piachu. Mamy poniedziałek, a na przebudowywanej trasie zaszły ogromne zmiany. Przystanki tramwajowe są już praktycznie gotowe na przyjęcie pasażerów. Piesi już mogą się cieszyć z nowych chodników. Na nowym asfalcie pojawiło się oznakowanie poziome. Trwają prace związane z układaniem asfaltu w torowisku. Po tonach piachu, jakie można tu było zobaczyć jeszcze kilka dni temu nie ma nawet śladu.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA


Możliwe, że już we wtorek na ulicy Roosevelta w ramach przejazdu technicznego pojawią się tramwaje. Na środę zaplanowano kontrolę Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. - Jeśli wszystkie prace zgłoszone we wniosku zostaną do tego czasu zakończone i nie będzie żadnych przeciwwskazań, będę chciał podpisać pozwolenie na użytkowanie już w środę - tłumaczył nam kilka dni temu Paweł Łukaszewski, PINB.

Wszystko wskazuje więc na to, że jeszcze w tym tygodniu będziemy mogli pojechać po ulicy Roosevelta samochodem i tramwajem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro