Reklama
Reklama

Noworodek w śmietniku: ustalono rodziców chłopca

fot. Elżbieta Skowron
fot. Elżbieta Skowron

W niedzielę informowaliśmy, że w śmietniku na osiedlu Żabikowskim w Luboniu dokonano makabrycznego odkrycia. Znaleziono tu martwego noworodka. Z najnowszych informacji wynika, że udało się ustalić tożsamość rodziców chłopca.

Martwego noworodka zawiniętego w reklamówkę znalazł mężczyzna zbierający puszki. - Obok przechodziła sąsiadka. Poprosił ją o telefon komórkowy, bo chciał zadzwonić po policję. Ona była pewna, że to nie ciało dziecka, tylko lalka - tłumaczy mieszkanka osiedla. - Mężczyzna chwycił noworodka za nogę i okazało się, że to ciało. Wezwano policję - dodaje.

- Ustalono tożsamość rodziców znalezionego noworodka - mówi Ewa Ochocka z wielkopolskiej policji. - To 21-letnia kobieta oraz 20-letni mężczyzna. Kobieta przebywa obecnie w szpitalu. Nie została jeszcze przesłuchana, bo miała wykonywany zabieg pod narkozą. Mężczyznę zatrzymano do wyjaśnienia sprawy. Nie ma obecnie mowy o postawieniu mu jakichkolwiek zarzutów - wyjaśnia.

Wyniki sekcji zwłok noworodka nie są jeszcze znane. Nie wiadomo, czy chłopiec przyszedł na świat martwy, czy żywy. Ze wstępnych, niepotwierdzonych informacji wynika, że urodził się w dziewiątym miesiącu ciąży.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro