Reklama

Ruszyły prace torowe na Ogrodach

Ekipy remontowe MPK przystąpiły do prac torowych na pętli Ogrody. Zmienione zostały trasy tramwajów linii nr 2, 17 i 18 oraz autobusów linii 50, 82, 91, 95 i 239.

Remontowane jest torowisko na ulicy Dąbrowskiego przy wjeździe na pętle Ogrody przy skrzyżowaniu z ulicą Szpitalną oraz na wyjeździe z pętli przy skrzyżowaniu ulicy Dąbrowskiego z ulicą Botaniczną. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony został ruch jednokierunkowy na odcinku Dąbrowskiego od ulicy Botanicznej do ulicy Szpitalnej.

Wszystkie linie tramwajowe, które docierały do pętli Ogrody zostały skierowane do Rynku Jeżyckiego. Tramwaje kursują następującymi trasami:

Linia nr 2

DĘBIEC - ... - rondo Kaponiera - Zwierzyniecka - Kraszewskiego - RYNEK JEŻYCKI - Dąbrowskiego - Roosevelta - rondo Kaponiera - ... - DĘBIEC

Linia nr 17


GÓRCZYN - ... - Fredry - most Teatralny - Dąbrowskiego - RYNEK JEŻYCKI - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera - Roosevelta - most Teatralny - ... - GÓRCZYN

Linia nr 18

STAROŁĘKA - ... - rondo Kaponiera - Roosevelta - Dąbrowskiego - RYNEK JEŻYCKI - Kraszewskiego - Zwierzyniecka - rondo Kaponiera - ... - STAROŁĘKA

Dodatkowo na odcinku od Ronda Kaponiera do Ogrodów uruchomiony został autobus "Za tramwaj", który skierowany został na trasą: RONDO KAPONIERA - Roosevelta - Dąbrowskiego - Szpitalna - OGRODY, a w drodze powrotnej pojedzie przez OGRODY - Szpitalna - Szamarzewskiego - Szamotulska - Dąbrowskiego - Roosevelta - RONDO KAPONIERA.

Ze względu na wprowadzanie ruchu jednokierunkowego na Dąbrowskiego, zmienione są też trasy autobusów, które jeżdżą przez Ogrody. Autobusy 82 i 91 jadące w kierunku Piątkowa kursować się będą ulicami Szamarzewskiego i Szamotulską. Autobusy numer 50, 718 i 719 ruszające z Ogrodów, pojadą ulicami Dąbrowskiego i Polską do ulicy Bukowskiej. Linia numer 95 dojeżdżać będzie do Ogrodów od strony ulicy Dąbrowskiego, a w stronę Kiekrza pojedzie przez Szamarzewskiego i Szamotulską. Na Ogrodach autobus będzie miał postój na przystanku Szpitalna, vis a vis pętli tramwajowej. Zmianie uległa również trasa linii nocnej numer 239, która do centrum pojedzie ulicami Dąbrowskiego, Szpitalną, Szamarzewskiego i Szamotulską. Szczegółowe trasy autobusów:

Linia nr 50

OGRODY - Szpitalna - Dąbrowskiego - Polska - Bukowska - ... - GÓRCZYN

Powrót po stałej trasie

Linia nr 82

GÓRCZYN - ... - Grochowska - Szpitalna - Szamarzewskiego - Szamotulska - Dąbrowskiego - ... - OS.WICHROWE WZGÓRZE

Powrót po stałej trasie

Linia nr 91

OS.KOPERNIKA - ... - Bukowska - Szpitalna - Szamarzewskiego - Szamotulska - Dąbrowskiego - ... - OS. JANA III SOBIESKIEGO

Powrót po stałej trasie

Linia nr 95

OGRODY - Szpitalna - Szamarzewskiego - Szamotulska - Dąbrowskiego - Żeromskiego - ... - KIEKRZ

Powrót

KIEKRZ - ... - Żeromskiego - Dąbrowskiego - Szpitalna - OGRODY

Linia nr 239

KIEKRZ - ... - Dąbrowskiego - Szpitalna - Szamarzewskiego - Szamotulska - Dąbrowskiego - ... - DWORZEC GŁÓWNY PKP

Powrót po stałej trasie

Linia nr 718 i 719

OGRODY - Szpitalna - Dąbrowskiego - Polska - Bukowska - ... - DOPIEWO / DWORZEC KOLEJOWY

Powrót po stałych trasach

Zmianie uległo również położenie przystanków. Na trasie objazdu autobusy linii 50, 718 i 719 zatrzymywać się będą na przystankach Polska n/ż (istniejący przystanek nocny) oraz Złota (tymczasowy przystanek przy Forcie VII). Autobusy linii 82, 91, 95, 239 oraz "Za tramwaj" będą zatrzymywać się na przystankach Żeromskiego (przystanek autobusów nocnych), Ogrody 2 (na ulicy Szamarzewskiego, po skręcie z ulicy Szpitalnej w kierunku ulicy Szamotulskiej) oraz Ogrody 3 (na ulicy Dąbrowskiego, po skręcie z ulicy Szamotulskiej w kierunku ulicy Żeromskiego).

Wszystkie bilety trasowe zachowują ważność na trasach objazdów. Remont powinien zakończyć się do 4 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
6.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro