Reklama
Reklama

ZTM: koniec promocji na przejazdy, droższe bilety

fot. SOŁTYS
fot. SOŁTYS

Od piątku pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Poznaniu nie tylko muszą więcej płacić za bilety, ale też nie mogą korzystać z promocji umożliwiającej dłuższe jeżdżenie na biletach 15- i 30-minutowych.

Mamy 1 czerwca, a co za tym idzie w Poznaniu zaczął obowiązywać nowy taryfikator biletów na komunikację miejską. Od piątku bilet 15-minutowy zamiast dwóch złotych kosztuje 2,60 zł (normalny), a ulgowy zamiast złotówki - 1,30 zł. Bilet półgodzinny podrożał o 40 groszy i kosztuje obecnie 3,40 zł. Za ulgowy 30-minutowy bilet płacimy 1,70 zł.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


A to nie koniec zmian. Właśnie 1 czerwca kończy się promocja na dłuższe przejazdy komunikacją miejską. Obecnie nie możemy już jeździć 25 minut na bilecie 15-minutowym ani 45 minut na bilecie 30-minutowym. Początkowo zakładano, że nietypowa promocja potrwa do końca kwietnia. Ostatecznie przedłużono ją o miesiąc.

- W biletomatach można już kupić bilety jednorazowe z cenami obowiązującymi w nowej taryfie - mówi Zdzisława Andrzejewska z Zarządu Transportu Miejskiego. - Udało się przeprogramować system i nie powinno z tym być problemów - dodaje.

Rafał Kupś, p.o. dyrektora ZTM zapewnia, że chaosu i problemów z podwyżką nie ma. - Nowe bilety były dostępne w naszych punktach sprzedaży już od tygodnia, a nawet dłużej. Pasażerowie mieli możliwość ich kupowania, a także doładowywania sieciówek w naszych punktach. W czwartek punkt na Matejki działał dłużej niż zwykle, a kolejek nie było. My nie możemy odpowiadać za punkty niezależne od nas. Jeśli właściciele kiosków, czy sklepów nie kupili biletów w hurtowniach i obecnie nie mogą ich sprzedawać to nie jest nasza wina - wyjaśnia.

Poznaniacy skarżą się jednak, że uzupełnienie KomKarty w czwartek w wielu punktach wiązało się ze staniem w długiej kolejce. - Na nowym dworcu Sobieskiego z trzech stanowisk obsługi czynne było w czwartek tylko jedno. Zapewne trudno było przewidzieć duże zainteresowanie w związku ze zmianą cen biletów - pisze Leszek.

Pasażerowie, którzy posiadają bilety obowiązujące do 31 maja mogą je wymienić w punktach sprzedaży biletów ZTM. Mają na to czas do 31 sierpnia. Muszą jednak pamiętać, że aby uzyskać nowy bilet - trzeba do niego dopłacić różnicę w cenie pomiędzy biletem starym i nowym.

Co najbardziej zaskoczyło cię w pierwszym dniu podwyżek?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro