Reklama
Reklama

Parking i przewodnicy protestują

fot. Tomek
fot. Tomek

Kontrowersje wokół organizacji ruchu w okolicach Strefy Kibica na placu Wolności. Protestuje firma zarządzająca parkingiem i przewodnicy.

Od dziś nie można korzystać z parkingu pod placem Wolności. Powodem są zmiany w organizacji ruchu związane ze Strefą Kibica, W związku z tym, wjazd na parking nie będzie możliwy aż do pierwszego tygodnia lipca.

Jak twierdzi rzecznik firmy zarządzającej parkingiem, Marek Pawlukiewicz: Użytkownicy, którzy zapłacili za czerwiec na etapie, na którym ciągle nie wiedzieliśmy czy będziemy otwarci czy odcięci, bo Miasto niemalże do samego końca serwowało informacje niepewne, będą mieli do wyboru: bądź przedłużony abonament o adekwatny okres, bądź odjętą kwotę z następnej opłaty abonamentowej.

W mailu skierowanym do redakcji epoznan.pl Marek Pawlukiewicz informuje też, że: miasto zerwało negocjacje. Pomimo że byliśmy elastyczni i otwarci na kompromis zostaliśmy w ten sposób zaskoczeni przez Dyrektora Prymasa. Użyjemy niezbędnych środków prawnych w celu uzyskania odszkodowania i pokrycia naszych strat.

Dotarły do nas także protesty przewodników związane z organizacją ruchu w rejonie Starego Miasta. Zamknięcie ruchu na al. Marcinkowskiego oznacza wyłączenie z użytkowania miejsc, w których parkowały autokary turystyczne ( przy Muzeum Narodowym).

Z kolei wyjazd z autokarowych parkingów przy ul. Dominikańskiej i Stawnej prowadzi ul. Masztalarską do ul. 23 Lutego. Wg. przedstawionej przez Zarząd Dróg Miejskich organizacji ruchu dojazd do ul. Wolnica i Małe Garbary prowadzi wschodnią pierzeją placu Wielkopolskiego. Ulica 23 Lutego ma być bowiem zamknięta aż do skrzyżowania z al. Marcinkowskiego ( z możliwością ograniczonego korzystania w godz. 6.00 - 12.00). Tymczasem zdaniem przewodników, którzy skontaktowali się z naszą redakcją przejazd tamtędy może być bardzo utrudniony, ponieważ uliczka jest wąska i dodatkowo często tarasowana przez parkujące przy rynku samochody mieszkańców i handlujących.

Przewodnicy chcą skierować oficjane pismo do Zarządu Dróg Miejskich, w którym będą prosić o umożliwienie autokarom turystycznym przejazdu ul. 23 Lutego do al. Marcinkowskiego, co mocno uprości dojazd do ul. Solnej.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
22℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
10.05 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro