Reklama
Reklama

Jak jeździć w centrum

Sporo zmian wokół placu Wolności. Nie wszystkie związane są bezpośrednio z budową Strefy Kibica, ale i tak dotyczą kierowców w tym rejonie.

Zwężone są obie nitki al. Marcinkowskiego: zarówno ta prowadząca od strony placu Wolności i ul. Paderewskiego "w dół", jak i ta wiodąca "w górę", z której korzystają kierowcy jadący od strony ul. 23 Lutego. Od kilku dni zmienioną trasą kursuje już, w związku z tym, nocny autobus 233. Omija on al. Marcinkowskiego jadąc ulicami: Solną i al. Niepodległości.

Zarząd Dróg Miejskich zapewnia, że do 8 czerwca przejazd północną jezdnią placu Wolności ( od strony Biblioteki Raczyńskich) oraz ul. Nowowiejskiego będą możliwe. Obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu 8 czerwca, podobnie zresztą, jak obie nitki al. Marcinkowskiego oraz przejazd fragmentem ul. 23 Lutego. Od momentu oficjalnego otwarcia Strefy Kibica wjazd oraz dowóz różnego rodzaju towarów do sklepów będzie możliwy od godz. 6 do godz. 12.

Ostrożność wskazana jest także na ul. 27 Grudnia. Na wysokości wysepki przystanku tramwajowego przy Empiku kierowcy jadący prosto muszą omijać zwężenie jezdni. Utrudnienie jest dość słabo widoczne w godzinach wieczornych i nocnych

Poruszając się po centrum Poznania pamiętać też należy o utrudnieniach i zmianach nie związanych bezpośrednio ze Strefą. Dla kierowców zamknięta jest ( i będzie już na dobre) ul. Fredry od al. Niepodległości w kierunku ul. Kościuszki. Aby objechać CK Zamek trzeba korzystać z ulic: Libelta i Kościuszki. Sama ul. Kościuszki zwężona jest przed skrzyżowaniem z ul. Św. Marcin w związku z przebudową Zamku.

Drogowcy twierdzą, że od przyszłego tygodnia będzie można już jeździć ul. Roosevelta.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Rekordowy wrzesień w Poznaniu pod względem pogody. I to nie jest dobra informacja
26℃
13℃
Poziom opadów:
6.3 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.32 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro