Reklama
Reklama

Ósme liceum wyprowadza się z Głogowskiej

Po blisko pięciu latach kończy się sprawa nowej siedziby dla ósmego liceum. Od września 2013 roku szkoła przeniesie się do budynków po Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Cegielskiego.

Przypominamy, że szkoła od pięciu lat zajmuje budynek, którego właścicielem jest poznańska Kuria, a trzy lata temu wybuchł konflikt w sprawie wysokości czynszu. Kuria zażądała wówczas blisko 1,8 miliona rocznie. W 2009 roku protestowali uczniowie, zawiązał się komitet obrony szkoły, a miasto prowadziło negocjacje z kościołem. Nie udało się jednak wówczas wypracować kompromisu i nie pojawił się on do dziś.

Dziś podjęto decyzję, że szkoła wyprowadzi się z ulicy Głogowskiej. Szkoła zajmie budynki Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ulicy Cegielskiego. Natomiast szkoła sportowa przeniesie się do budynków opuszczonych przez Gimnazjum numer 25 na osiedlu Tysiąclecia - No miejmy nadzieję, że to już w jakiś sposób finalizuje. Jeszcze do końca daleko bo są różnego rodzaju uzgodnienia, przenosiny, remonty itd. Chcielibyśmy, żeby ósemka i to wynika z prowadzonych analiz, znalazła się w jednym z budynków przy ulicy Cegielskiego. Budynku, w którym obecnie znajduje się Szkoła Mistrzostwa Sportowego, która z kolei przeniesie się jeszcze w tym roku na Rataje - mówi Dariusz Jaworski, zastępca prezydenta Poznania.

Dyrekcja ósmego liceum oczywiście chciałaby zostać w dotychczasowej siedzibie, ale przyznaje, że na chwilę obecną jest to najlepsze rozwiązanie, a budynek przy Cegielskiego jest najlepszą propozycją z tych, które pojawiały się w ostatnich latach - Ja zawsze potwierdzałem, że lokalizacja ta, która jest byłaby najlepsza. Natomiast na ten moment nie ma takiej możliwości, żebyśmy pozostali na Głogowskiej. Z tych propozycji, które przedstawiano jest to chyba najlepsza propozycja, a czy ona sprawdzi się dla mojej szkoły? Prosiłbym o to pytanie za rok, może za dwa lata - mówi Marek Grefling, dyrektor VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Szkoła sportowa powinna zostać przeniesiona do nowej siedziby jeszcze w tym roku. Wówczas rozpocznie się remont budynków przy ulicy Cegielskiego i jeśli wszystko przebiegnie bez problemów to 1 IX 2013 roku ósme liceum powinno rozpocząć działalność w nowej siedzibie - No i chcielibyśmy, aby być może od przyszłego roku szkolnego, a najpóźniej od 2014 ósmeka znalazła się w odnowionym, dobrze zorganizowanym budynku przy ulicy Cegielskiego - kończy Jaworski.

Jak oceniasz decyzje prezydenta o przeniesieniu VIII LO do budynku gimnazjum sportowego przy Cegielskiego?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
12.84 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro