Reklama

Poznańskie forty otwarte dla dzieci

fot. Marek Janaszak
fot. Marek Janaszak

Fort III otwarty został dla zwiedzających w ubiegły roku, a Fort Va w kwietniu tego roku. Od kwietnia oba forty zwiedziło blisko 2000 osób. W najbliższy weekend Forty otworzą swoje bramy dla najmłodszych poznaniaków, którzy w piątek obchodzą Dzień Dziecka.

Trasy turystyczne na obydwu fortach zostały uruchomione dzięki współpracy Stowarzyszenia Miłośników Fortyfikacji "Kernwerk" oraz Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji. Zwiedzanie możliwe jest w soboty, niedziele i święta, a od 28 kwietnia oba forty zwiedziło już prawie 2000 osób.

W najbliższy weekend trasy turystyczne zostaną udostępnione dla dzieci za symboliczną złotówkę, a dodatkowo na Forcie Va będzie możliwość zrobienia pamiątkowych zdjęć z żołnierzami pełniącymi funkcję przewodników oraz z elementami wyposażenia żołnierzy z epoki - Powyższa inicjatywa wynikła z chęci zainteresowania najmłodszych historią naszego miasta, a także o przypomnieniu zazwyczaj zapominanych obiektów - zachęca Krzysztof Kłoskowski, reprezentujący Stowarzyszenie "Kernwerk".

Wycieczki po Forcie Va wyruszają w najbliższą sobotę i niedzielę o godzinach 10:00, 11:30, 13:00, 14:30, 16:00. Natomiast na Forcie III trasa jest otwarta pomiędzy godziną 11:00 a 17:00. Bilet normalny kosztuje 8 złotych, a w przypadku Fortu III, który znajduje się na terenie Nowego ZOO, konieczne jest zakupienie biletu do ogrodu zoologicznego. Fort Va znajduje się przy ulicy Lechickiej, vis a vis Centrum Handlowego Poznań Plaza.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
7.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro