Reklama

Ministerialne dotacje dla poznańskich uczelni

Resortowa dotacja projakościowa przyznana została w tym roku po raz pierwszy. Przyznawana jest ona najlepszym kierunkom studiów w Polsce, a aż cztery dotacje trafiły do poznańskich uczelni.

- Istotne dla nas było to, aby na danym kierunku była realizowana nie tylko dydaktyka, ale też odpowiedni poziom prowadzonych badań - wyjaśnia Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wsparcie to przydzielane jest jedynie dwudziestu pięciu kierunkom w całej Polsce. Jednym z dotowanych wydziałów jest Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, który prowadzi studia na kierunku politologia - Te pieniądze są dla nas bardzo dużymi pieniędzmi. Dlatego, że dotacja, którą co roku otrzymujemy na działalność dydaktyczną jest bardzo, bardzo skromna - mówi prof. Tadeusz Wallas, dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA

Wydział ten otrzymał milion złotych dotacji, która przeznaczona będzie na uruchomienie nowych specjalizacji, a także wzbogacenie pracowni dziennikarskiej. Do oferty edukacyjnej na politologii dodana zostanie specjalizacja związana z administracją samorządową.

Na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza nagrodzone zostały też Wydział Matematyki oraz Wydział Fizyki. Dotacja trafiła też do Politechniki Poznańskiej, która nagrodzona została za prowadzenie studiów na kierunku informatyka - To potwierdza, że informatyka na Politechnice Poznańskiej to jest numer jeden - mówi prof. Stefan Trzcieliński, prorektor Politechniki Poznańskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.52 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro