Reklama

Zakończył się cykl debat na temat śródmieścia

Cykl debat rozpoczął się 21 marca, a zakończył 29 maja. Wcześniej odbyły się też konsultacje społeczne, które dostarczyły informacji na temat problemów śródmieścia. W trakcie wszystkich etapów w zbieraniu wniosków i opinii uczestniczyło blisko 1000 osób.

Etapem wstępnym były konsultacje społeczne, prowadzone przez Instytut Socjologii UAM w dniach od 27 II do 1 III. W tym czasie, w różnych punktach miasta pojawiał się autobus, który odwiedziło ponad 400 osób. Byli to mieszkańcy śródmiejskich dzielnic Poznania, którzy postanowili podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat sytuacji śródmieścia.

Zebrane w ten sposób materiały posłużyły do przygotowania cyklu debat, które odbywały się od 21 marca do 29 maja. Do omówienia wytypowano między innymi tematy dotyczące ożywienia Placu Wolności, polityki mieszkaniowej miasta, przyszłości starego koryta Warty itp. W 9 spotkaniach wzięło udział ponad 600 osób, które reprezentowały mieszkańców, rady osiedli, lokalne stowarzyszenia, przedsiębiorców. Do dyskusji zaproszono również 30 ekspertów różnych dziedzin.

W trakcie debat podjęto próbę wskazania najważniejszy problemów i potrzeb śródmieścia. Zwrócono uwagę na takie problemy jak wyludnianie śródmieścia, słabą jakość przestrzeni publicznej, błędną politykę czynszową i wiele innych.

Na podstawie zebranych danych ma powstać projekt uchwały Rady Miasta o założeniach i kierunkach zintegrowanego programu operacyjnego dla rozwoju i ochrony śródmieścia - Zebraliśmy wiele informacji, które pozwolą na jesień bieżącego roku przygotować dla Rady Miasta założenia i kierunki przyszłego zintegrowanego i operacyjnego programu rozwoju i odnowy śródmieścia na lata 2014-2030 , który finalnie ma być gotowy na jesień 2013 - informuje Mariusz Wiśniewski, przewodniczący Komisji Rewitalizacji.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro