Reklama
Reklama

Policjanci rozbili grupę przestępczą

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego rozbili gang zajmujący się wyłudzaniem akcyzy za fikcyjny eksport oraz przemyt piwa. Przestępcy wyłudzili od Skarbu Państwa blisko 1,5 miliona złotych.

Śledczy z Centralnego Biura Śledczego w Poznaniu zajmowali się tą sprawą od 2010 roku. Wówczas otrzymali informację o grupie, która w latach 2008 - 2009 złożyła wnioski o zwrot akcyzy za piwo wyeksportowane do Czech. Okazało się jednak, że transporty piwa nigdy nie wyruszyły do Czech, a przestępcy wyłudzili od Skarbu Państwa blisko 1,5 milionów złotych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że piwo wprawdzie nie wyjeżdżało za południową granicę, ale za to było przemycane do Anglii - W tym przedsięwzięciu podejrzani także stosowali fortel z wykorzystaniem dokumentów wywozowych. Na jeden z takich dokumentów wystawianych tylko na jeden transport wypuszczali na Wyspy Brytyjskie od 6 do nawet 20 tirów - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej Policji.

W tej sprawie do tej pory zatrzymano dziewiętnaście osób, a w ostatnich dniach dokonano aresztowań kolejnych sześciu osób, które współorganizowały działalność przestępczą. Zatrzymań dokonano w Poznaniu, Książku Wielkopolskim i innych wielkopolskich miejscowościach. Podejrzanym będą postawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, fałszowania i posługiwania się fałszywymi dokumentami oraz wyłudzania akcyzy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu oraz wysokie kary finansowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-2℃
-5℃
Poziom opadów:
1.6 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
72.05 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro