Reklama
Reklama

"Zapachowy terrorysta" na Sołaczu

Mieszkańcy jednego z bloków przy ulicy Generała Maczka mają problem z sąsiadem, który do swojego mieszkania znosi ogromne ilości śmieci. Z mieszkania wydobywa się trudny do zniesienia zapach, a spółdzielnia mieszkaniowa do tej pory nie interweniowała.

- To jest trudne do wyobrażenia i do opisania. To jest niewyobrażalny smród. Tego nie można określić słowami - mówi Renata Filipowicz, lokatorka bloku przy ulicy Maczka. Jak mówią mieszkańcy, sytuacja ta trwa od wielu już lat. Nie pomaga nawet wietrzenie klatki schodowej. Pierwsze pismo z opisem sytuacji zostało wysłane do spółdzielni mieszkaniowej w 2009 roku, kolejne były wysyłane w 2010 i 2012 roku.

Spółdzielnia Jeżyce do tej pory nie interweniowała, a pracownicy spółdzielni, pytani przez reportera telewizji WTK twierdzą, że pierwsze informacje o zaistniałej sytuacji dotarły do nich 28 maja tego roku - Proszę Pana to dopiero do nas dotarło wczoraj. I to po raz pierwszy jakaś skarga była - mówi pracowniczka Spółdzielni Jeżyce.

Mieszkańcy przedstawiają pisma, które były wysłane do spółdzielni i potwierdzają, że do tej pory nie doczekali się żadnej interwencji - Spółdzielnia wszystkich ludzi, którzy mają jakiekolwiek pretensje, uważa za wichrzycieli - mówi Filipowicz. Spółdzielnia do tej pory zasłaniała się tym, że uciążliwy lokator regularnie płaci czynsz, a prawo własności jest święte. Z taką tezą nie zgadzają się jednak prawnicy, którzy twierdzą, że istnieje wiele możliwości ingerencji w prawo własności - Nie można szkodzić sąsiadom, prawo cywilne te kwestie reguluje. Tak więc to tłumaczenie administracji jest pewnie dla nich wygodne, aczkolwiek niezgodne z rzeczywistym stanem prawnym - mówi Jacek Masiota, poznański adwokat.

Po interwencji telewizji WTK okazało się, że spółdzielnia może zająć się tym problemem i zapowiada skierowanie sprawy do sądu - Sprawa będzie skierowana do naszego radcy prawnego, żeby wystąpił do sądu o wyczyszczenie tego mieszkania albo eksmisję tego lokatora - mówi Jacek Hamrol, kierownik administracji os. Słowiańskiego. Pozostaje pytanie, jak długo potrwa jeszcze koszmar mieszkańców bloku przy ulicy Maczka?

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro