Reklama
Reklama

700 osób na starcie II Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

Już po raz drugi w niedzielę odbył się Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki na duktach leśnych w podpoznańskiej Dąbrówce. Impreza zgromadziła około 700 miłośników biegów i nordic walking.

Do Dąbrówki przybyło o ok. 70 więcej uczestników niż podczas ubiegłorocznego biegu, w którym wystartowało łącznie 630 osób. W biegu głównym wzięło udział 236 biegaczy, którzy zmierzyli się na dystansie 10 km. Dla chodziarzy przygotowano trasę o długości 7,5 km. Konkurencja zgromadziła 84 sympatyków marszu z kijkami. Podobnie jak w zeszłym roku, najliczniej na starcie stawiły się dzieci i młodzież. Ponad 350 najmłodszych zawodników zmagało się z dystansem od 200 do 1000 m.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


- Druga edycja biegu zgromadziła łącznie ok. 700 osób! Uczestnicy zawodów, jak i kibicujące im rodziny i przyjaciele, mogli skorzystać z terenów rekreacyjnych i wspólnie spędzić czas na świeżym powietrzu - mówi organizator wydarzenia Marcin Napierała, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie. - Cieszymy się, że mieszkańcy naszej gminy i jej okolic tak chętnie uczestniczą w inicjatywach sportowych, wybierając aktywne formy wypoczynku - dodaje.

Zwycięzcami biegu głównego okazali się Maciej Muślewski z Włościejewek z czasem 00:36:03 oraz Anna Ranoszek z Dąbrówki 00:45:54. Najlepszy czas na trasie nordic walkingu uzyskali natomiast Ireneusz Lubiatowski z Gubina 00:47:02 oraz Katarzyna Augustyn z Poznania 00:52:20. Tak jak podczas ubiegłorocznych zawodów, zwycięzcy zasadzili symboliczne drzewko, a dodatkowo zostali także ukoronowani. Dla uczestników wszystkich konkurencji przygotowano pamiątkowe medale, z których już po pięciu startach można złożyć dużą Koronę Dąbrówki.

- Dla najmłodszych uczestników zawodów organizatorzy przygotowali wiele dodatkowych aktywności. Oprócz rywalizacji sportowej dzieci mogły zagrać w edukacyjne gry planszowe. Do Dąbrówki przybyły w niedzielę całe rodziny, tworząc niesamowitą atmosferę zawodów - opowiada Agata Olszyńska z firmy Nickel Development, współorganizatora biegów. - Wielkopolanie ponownie pokazali, że cenią sobie aktywne formy spędzania czasu oraz dobrą zabawę w myśl zasady fair play. Wierzymy, że za rok ponownie spotkamy się z nimi na starcie - mówi.

Bieg o Koronę Dąbrówki zorganizowany został z inicjatywy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dopiewie oraz firmy Nickel Development. Partnerami imprezy były Lasy Państwowe, Rada Sołecka Sołectwa Dąbrówka, sklep sportowy ENDU SHOP ze Skórzewa, OSP Zakrzewo, ZUK Dopiewo, Decathlon Swadzim oraz firma PASO. Patronat medialny sprawował portal epoznan.pl, Telewizja WTK i gazeta Nasz Głos Poznański.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro