Warta zdegradowała Wisłę Płock

Warta Poznań zremisowała na wyjeździe z Wisłą Płock 3:3 i przypieczętowała degradację podopiecznych Libora Pali do II ligi. Bramki dla Warty zdobyli: Mysiak, Giel, Reiss.

Wisła błyskawicznie objęła prowadzenie. Kamil Biliński podał do Ricardinho na puste pole, a ten płaskim strzałem po ziemi skierował piłkę do bramki. Nieudany początek meczu nie spętał jednak nóg Zielonym, którzy starali szybko odgryźć się rywalowi kontratakami.

Podopieczni Czesława Owczarka napierali, a goście ograniczali się jedynie do wybijania piłki przed własną szesnastkę. W 26 minucie meczu Warta dopięła swego i po celnym dośrodkowaniu Piotra Reissa z rzutu wolnego, bramkę głową zdobył Maciej Mysiak. Na przerwę zespoły schodziły przy remisie 1:1.

Druga połowa meczu przebiegała w dość sennym tempie. Oba zespoły kilka razy dośrodkowywały w pole karne rywala, ale nie były to realne sytuacje do objęcia prowadzenia. W 72. minucie Piotr Giel zdobył gola, który dał Warcie prowadzenie. Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Giel, ale fatalnie przestrzelił obok lewego słupka. To powinna być bramka, która przypieczętowałaby zwycięstwo Warty.

Tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego kibice zobaczyli aż trzy bramki. Ricardinho zdobył swoją drugą, w chwilę potem trzecią bramkę i sprawił, że Wisła prowadziła 3:2. Jednak piłkarze Warty wyrównali po rzucie karnym zamienionym na bramkę przez Reissa i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Wisła Płock - Warta Poznań 3:3 (1:1)
Bramki: Ricardinho (3. min., 84. min., 86. min.) - Maciej Mysiak (23. min.), Piotr Giel (70. min.), Piotr Reiss (89. min. rzut karny)
Żółte kartki: Petasz, Jakubowski, Zembrowski, Jaroń - Magdziarz.
Sędzia: Dawid Piasecki (Słupsk)

Wisła: Kamiński - Jakubowski, Wyczałkowski, Bieńkowski, Petasz - Sekulski (46. Jaroń), Zembrowski, Zagurskas (77. Matar), Ricardinho - Mosart, Biliński (61. Daniel)

Warta: Słowik - Wichtowski, Mysiak, Bartkowiak, Kosznik - Magdziarz, Ngamayama, Grzeszczyk (83. Marciniak), Reiss, Jakóbowski (64. Bereszyński) - Giel (77. Piceluk)