Reklama
Reklama

Zderzenie pociągów w Ostrowie Wlkp.

Na stacji kolejowej w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę rano zderzyły się pociąg osobowy z pociągiem towarowym. Cztery osoby trafiły do szpitala, a ruch odbywa się już normalnie.

Jak informuje PKP do wypadku doszło w niedzielę ok. godz. 4.35, gdyż pociąg towarowy relacji Iłowo-Imbramowice przejechał semafor wjazdowy. Semafor miał wskazywać sygnał stój (światło czerwone), a pociąg towarowy po przejechaniu sygnalizatora wjechał w tył stojącego pociągu osobowego relacji Ostrów Wlkp. - Wrocław Główny.

Cztery osobo trafiły do szpitala i są to maszyniści oraz drużyna konduktorska. W chwili zderzenia w pociągu osobowym znajdował się tylko jeden pasażer, który nie odniósł obrażeń. - To cud, że nikt nie zginął - mówili zgodnie strażacy, gdyż pociąg po 20 minutach miał odjechać w kierunku Wrocławia wypełniony pasażerami. Na miejsce zdarzenia Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania wysłał cztery zastępy straży pożarnej, pogotowie, policję i służby ratownicze PKP.

Aktualnie na miejscu pracuje specjalna komisja, która ma potwierdzić wstępne przyczyny wypadku i nadzorować prace nad usunięciem uszkodzonych składów. Ruch kolejowy przez Ostrów Wielkopolski odbywa się normalnie.
.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na oblodzenie! Jeszcze do 9.00 obowiązuje ostrzeżenie IMGW
4℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
3.56 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro