Lechici w meczu Polska - Słowacja 1:0

Marcin Kamiński i Rafał Murawski z Lecha Poznań wystąpili w sobotnim meczu Polska - Słowacja 1:0, który był kolejnym etapem przygotowań kadry Franciszka Smudy do Euro 2012.

W podstawowym składzie reprezentacji Polski pojawił się Rafał Murawski, dla którego był to 42. występ w narodowych barwach. Murawski był bliski zaliczenia asysty, gdyż po jego zagraniu Maciej Rybus trafił słupek. Natomiast Marcin Kamiński pojawił się na boisku w 69. minucie i zastąpił zdobywcę gola Damiena Perquisa. Dla Kamińskiego był to trzeci występ w reprezentacji Polski. Natomiast obrońca Grzegorz Wojtkowiak usiadł na ławce rezerwowych.

- Cieszę się ze zwycięstwa. Szczególnie w pierwszej połowie rozegraliśmy dobry mecz. Po przerwie już tak nie dominowaliśmy, ale to zapewne wynikało z tego, że zawodnicy wciąż jeszcze czują w nogach ciężkie treningi, w których dotychczas uczestniczyli na tym zgrupowaniu -
powiedział na konferencji prasowej selekcjoner Franciszek Smuda.

Polska - Słowacja 1:0 (1:0)
Bramka: Damien Perquis (30)
Żółta kartka: Adrian Mierzejewski
Sędziował: Rene Eisner (Austria)
Widzów: 2100

Słowacja: Dusan Pernis - Peter Pekarik, Lubomir Michalin, Tomas Hubocan, Sudan Svento, Juraj Kucka (82. Roman Prochazka), Marek Cech, Stanislav Sestak (58. Karim Guede), Marek Hamsik, Erik Jendrisek (65. Michal Breznanik), Filip Holosko (46. Marek Bakos).

Polska: Wojciech Szczęsny - Łukasz Piszczek, Marcin Wasilewski, Damien Perquis (69. Marcin Kamiński), Sebastian Boenisch - Eugen Polanski (46. Adam Matuszczyk), Rafał Murawski (46. Dariusz Dudka) - Jakub Błaszczykowski (63. Adrian Mierzejewski), Ludovic Obraniak (80. Rafał Wolski), Maciej Rybus - Robert Lewandowski (46. Paweł Brożek).