Reklama
Reklama

W Strefie Kibica nie zapłacimy gotówką

fot. WTK Play
fot. WTK Play

Strefa Kibica rozrasta się z dnia na dzień, a nam udało się dowiedzieć jak rozliczane będą transakcje zawierane w Strefie Kibica. Okazuje się, że aby skorzystać choćby z oferty strefy gastronomicznej, trzeba posiadać zbliżeniową kartę płatniczą.

Płatnicze karty zbliżeniowe działają w technologii PayPass, która umożliwia dokonywanie transakcji bez autoryzacji, za pomocą zbliżenia karty do specjalnego czytnika. Ta technologia płatności przeznaczona jest przede wszystkim do dokonywania niewielkich, codziennych opłat. Większość polskich banków ma w swojej ofercie takie karty, ale mimo to wielu Polaków jeszcze ich nie posiada.

Okazuje się, że wszystkie płatności na terenie strefy kibica będą realizowane za pomocą tego typu kart - Potwierdzam, że wszystkie płatności w strefie kibica będą realizowane za pomocą kart zbliżeniowych, nie przewidujemy wprowadzenia płatności gotówkowych - mówi Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik spółki EURO Poznań 2012.

Organizatorzy uzasadniają, że tego typu płatności są po prostu mniej skomplikowane i przyśpieszają obsługę klientów. Wskazują też na bezpieczeństwo samych użytkowników, ale też personelu, który nie będzie musiał przenosić większych ilości gotówki - Płatność kartą zbliżeniową jest najbardziej komfortową metodą płatności i najlepiej sprawdzi się w trakcie tego typu imprezy. Ważna jest też kwestia bezpieczeństwa. Kibice nie będą nosili przy sobie większej gotówki, a pracownicy strefy nie będą narażeni na przenoszenie utargu - wyjaśnia Janowicz - Strzyżewska.

Problem mogą mieć osoby, które jeszcze takowej karty nie posiadają, a mimo to chciałyby skorzystać z oferty Strefy Kibica. Dla takich osób zostaną przygotowane specjalne karty prepaid, które będzie można kupić w specjalnie przygotowanym punkcie na terenie Strefy Kibica - Oczywiście nie wszyscy muszą posiadać taką kartę, ale bez problemu będą mogli ją zdobyć na terenie strefy. Nieopodal fontanny powstanie specjalny punkt, w którym będzie można nabyć taką kartę. Koszt jej wyrobienia to 20 złotych, a całą kwotę będzie można wydać w Strefie Kibica lub poza nią bo będzie to oczywiście normalna karta płatnicza - informuje Janowicz - Strzyżewska. W przypadku wykorzystania początkowych 20 złotych, w tym samym punkcie będzie można doładować kartę dowolną kwotą.

Operatorem operacji bankowych będzie bank PEKAO SA, który jest sponsorem narodowym EURO 2012 - Operatorem będzie bank PEKAO SA, który będzie obsługiwał również strefy kibica w pozostałych miastach - dodaje Janowicz - Strzyżewska.Organizator dodaje także, że karty będą miały charakter kolekcjonerski i powinny być ciekawą pamiątką po EURO 2012 w Poznaniu - Na karcie umieszczony będzie wizerunek Poznania oraz logo Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Karty wydawane w Strefie Kibica mogą być używane w każdym punkcie honorującym karty PayPass, a ważne będą do końca 2012 roku. Później będą miały charakter pamiątki - kończy Janowicz - Strzyżewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro