Reklama
Reklama

Poznań: pociąg Moskwa-Paryż już nie widmo

W grudniu na poznański dworzec PKP po raz pierwszy przyjechał pociąg relacji Moskwa-Paryż. Nazwano go pociągiem widmo, bo zatrzymywał się na dworcu, ale nie można było do niego wsiąść. Od 2 czerwca się to zmieni.

12 grudnia o 6.00 rano naszego czasu z Moskwy wyruszył pierwszy pociąg do Paryża. Po blisko osiemnastu godzinach jazdy skład dotarł do stacji Warszawa Wschód. Na trasie zatrzymał się także w Poznaniu.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA


Mimo, że luksusowy pociąg, na który bilet kosztuje od 500 do blisko 2000 dolarów, przejeżdża przez Polskę - nie można do niego wsiąść. Rosyjska kolej nie dogadała się bowiem z polską koleją na temat sprzedaży biletów.

Już 2 czerwca sytuacja ma się zmienić. Właśnie od tego dnia pociąg nie tylko zatrzyma się na dwóch polskich dworcach (w Warszawie i Poznaniu), ale też zabierze z nich pasażerów. Po miesiącach rozmów udało się bowiem dojść do porozumienia stron rosyjskiej i polskiej w kwestii sprzedaży biletów na przejazd.

Oznacza to, że od czerwca także poznaniacy będą mogli bez problemów dojechać do Paryża
bez konieczności przesiadania się po drodze. Podróż z Poznania do stolicy Francji ma trwać około 17 godzin. Bilet będzie kosztował od około 800 złotych do... nawet kilku tysięcy.

Jaki jest pociąg relacji Moskwa - Paryż? Na pewno szybki. Maksymalna prędkość dochodzi do 200 kilometrów na godzinę. W wagonach lux pasażerowie mogą liczyć na dwuosobowe przedziały z prysznicami, toaletą i umywalką, a nawet telewizorem. Do pokoju dostaje się śniadanie. W pociągu znajdują się też miejsca w klasie 1 i niewiele w klasie 2.

Odjazd pociągu Moskwa-Paryż z Poznania Głównego w kwietniu:

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
6.73 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro