Reklama
Reklama

90. proc. poznaniaków chce kompleksu sportowego na Wildzie

Aż 90 proc. poznaniaków popiera budowę kompleksu sportowego w miejscu stadionu im. Edmunda Szyca na Wildzie - wynika z sondy epoznan.pl. Piątkowej debacie o przyszłości obiektu przygląda się nawet prezydent Bronisław Komorowski.

Debata na temat przyszłości Stadionu im. Edmunda Szyca odbędzie się o godzinie 15.30 w VI Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Krakowskiej. Do godziny 17.00 uczestnicy wysłuchają wystąpień stron, a są to: Zygmunt Chyla (Tk Development), Lech Mergler i Maciej Wudarski (Stowarzyszenie My-Poznaniacy), Robert Mańczak (Stowarzyszenie Kupców Poznańskich), Adam Babicz (Rada Osiedla Wilda), Marcin Pilarczyk (Rada Osiedla Stare Miasto). Kolejność wystąpień może ulec zmianie, a zadecyduje losowanie.

Nieoczekiwanie na główną debatę nie zaproszono przedstawicieli klubu Warta Poznań, którzy w ostatnim czasie deklarowali chęć wykupu terenu za 1,32 mln dolarów i budowę kompleksu sportowego oraz sprzeciwiali się budowie osiedla mieszkaniowego w tym miejscu. Informowaliśmy o tym w środę. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal epoznan.pl na debacie ma się pojawić Maciej Chłodnicki, który będzie reprezentował interesy KS Warta Poznań i Warta Poznań SA. Przedstawiciele klubu nie wypowiadają się do debaty oficjalnie w tej sprawie, a prezes Izabella Łukomska-Pyżalska w czwartek ponownie publicznie zadeklarowała chęć wykupu terenów i budowę kompleksu sportowego.

Debacie przygląda się również prezydent kraju Bronisław Komorowski, który ma nadzieję, że teren zostanie zagospodarowany dla dobra wspólnego i przesłał do uczestników debaty specjalny list. Natomiast Lech Mergler ze Stowarzyszenia My-Poznaniacy zwraca uwagę na fakt, że działki, na których położony jest stadion są obciążone kwotą 200 mln zł.

- Nie wiemy, jakie znaczenie dla całego ruchu wokół tematu stadionu ma fakt tak znacznego obciążenia go zadłużeniem, jak gdyby była to już definitywnie bardzo droga działka inwestycyjna. Czy to znaczy, że sprawa jest przesądzona? -
mówi Lech Mergler, który będzie próbował otrzymać odpowiedź w tej sprawie podczas piątkowej debaty.

Po zakończeniu debaty, około godziny 20.30 organizatorzy planują ogłosić wyniki głosowania nad czterema wariantami, a w tygodniu następującym przedstawić cały raport.

Program debaty:

15.30 - rozpoczęcie - wystąpienie prezydenta Ryszarda Grobelnego
15.45-17.00 - wystąpienia stron
17.00-18.00 - dyskusje mieszkańców w grupach
18.00-20.00 - runda pytań i odpowiedzi
20.30 - zakończenie debaty i ogłoszenie wyników.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.54 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro