Reklama
Reklama

Poznań City Center: montują kolejne ości

Już we wtorek odbędzie się oficjalne otwarcie nowego dworca Poznań Główny. Ale nie oznacza to, że na budowie przy moście Dworcowym nic się nie dzieje. Przeciwnie - z każdym dniem pojawią się kolejne elementy przyszłego dworca PKS i Poznań City Center.

W budynku nowego Poznania Głównego trwają ostatnie prace porządkowe. Inwestor, spółka TriGranit, nie zapomina jednak o pozostałych częściach Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego - nowym dworcu autobusowym oraz galerii handlowej Poznań City Center.

W czwartek na budowie rozpoczęto montaż kolejnych giętych elementów (tzw. ości) tworzących tubę. Układane są nad kładką prowadzącą do obiektu z mostu Dworcowego. Po zakończeniu całej inwestycji kładka będzie prowadzić nie tylko do dworca PKP, ale także do dworca autobusowego. Będzie pewnego rodzaju łącznikiem pomiędzy halami dwóch dworców.

Przypomnijmy, że dworzec PKS oraz Poznań City Center wraz z wielopoziomowym parkingiem mają powstać do końca przyszłego roku. Na dworcu autobusowym znajdzie się 19 peronów (poziom 0). Na poziomie pierwszego piętra (obecnie powstającego) funkcjonować mają kasy, biura i informacja autobusowa.

Zobacz zdjęcia z budowy!

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro