Reklama
Reklama

Myślał, że gra na komputerze - chciał atakować na ulicach: dotarliśmy do jego konta fb!

fot. Jacek Molski

Policjanci ze Starego Miasta zatrzymali 30-letniego poznaniaka, który przyszedł do pracy z trzema nożami. Wykrzykiwał do kolegi pseudonimy ze znanej gry komputerowej. Gdy do akcji wkroczyli policjanci pytał, czy będą zabijać razem z nim.

Do akcji doszło we wtorek. Zgłoszenie otrzymali policjanci ze Starego Miasta. - Pracownik jednej z firm komputerowych zaalarmował funkcjonariuszy, że do firmy przyszedł jego kolega. Był wyposażony w trzy noże - wyjaśnia Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - W trakcie rozmowy używał pseudonimów ze znanej gry komputerowej i dziwnie się zachowywał - dodaje. Zgłaszający wyskoczył przez okno z budynku, bo obawiał się o swoje życie.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Dokładnie w tym samym czasie do jednego z komisariatów policji w Poznaniu zgłosił się inny mężczyzna. Przyznał, że na portalu społecznościowym dla graczy jednej z popularnych obecnie gier komputerowych zalogowany jest człowiek, który umieścił dziwny wpis. Oznajmił w nim, że idzie zabijać ludzi.

Okazało się, że był to ten sam mężczyzna. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać 30-latek. Zauważyli poszukiwanego na wytypowanej wcześniej ulicy. Mężczyzna podszedł do funkcjonariuszy i zapytał, czy będą zabijać razem z nim. Szybko udało się go obezwładnić. Okazało się, że od kilku dni spędza czas praktycznie wyłącznie na graniu w nową grę komputerową.

Udało nam się dotrzeć do profilu mężczyzny na portalu społecznościowym facebook. W dniu wczorajszym opublikował informację: "Wszyscy ludzie, którzy wierzą Mi. Jedynemu. Chwyćcie za miecze! Bo dziś nie przyszedłem nieść Słowa, a Śmierć. Przyniosłem Miecz! Idźcie na ulicę, i pytajcie, kto jest prawdziwym Panem! Jeśli zwątpią we mnie, mordujcie bez opamiętania!" a także "Wychodzę na ulicę Was mordować! Rzekłem!",

30-latka przewieziono do szpitala specjalistycznego z objawami zaburzeń osobowości. Zabrano mu wcześniej trzy spore noże.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega o upałach. Będzie bardzo gorąco
30℃
19℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
16.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro