Reklama
Reklama

Druga nitka wiaduktu Chartowo od poniedziałku

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Wszystko wskazuje na to, że już w poniedziałek kierowcy będą mogli poruszać się po wiadukcie Chartowo po dwóch nitkach obiektu. Na połowę przyszłego tygodnia zaplanowano natomiast przejazd techniczny tramwaju po nowej trasie.

- Pogoda pozwala na prowadzenie prac związanych z układaniem nawierzchni jezdni na wiadukcie. Termin poniedziałkowy jest jak najbardziej realny i liczymy, że właśnie od poniedziałku kierowcy będą mogli jeździć także po drugiej nitce wiaduktu - mówi Gerard Masłowski z Infrastruktury EURO Poznań 2012.

Nie wiadomo, czy na skrzyżowaniu na wiadukcie (z ulicą Piaśnicką) działać będzie sygnalizacja. - Obecnie trudno powiedzieć kiedy zacznie działać sygnalizacja. Trzeba ją odpowiednio wyregulować itp.

Na połowę przyszłego tygodnia zaplanowano natomiast przejazd techniczny tramwaju po nowej trasie tramwajowej na Franowo. - Prace przy trasie są praktycznie zakończone i przejazd tramwaju będzie jak najbardziej możliwy. Przed oddaniem trasy do normalnego użytkowania musimy jednak zadbać o względy bezpieczeństwa. Muszą działać wszystkie systemy. Od 1 czerwca odbywać się będą ostatnie odbiory techniczne. Liczymy, że jeszcze przed Bożym Ciałem uda nam się uzyskać pozwolenie na użytkowanie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Dokumentację kompletujemy na bieżąco.

Obecnie wykonawca skupia się na ostatnich przygotowaniach trasy. - Siły kierowane są głównie na wykończenie przystanków w tunelu. Trzeba tu położyć kafelki, zamontować barierki, zadbać o system informacji wizualnej. To wszystko jest niezbędne do funkcjonowania trasy tramwajowej - tłumaczy.

Przed EURO mają się zakończyć wszystkie prace budowlane przy torowisku. - Pozostaną nam jedynie prace polegające na montowaniu koszy na śmieci, czy sadzeniu drzewek nad tunelem. Trzeba będzie też odtworzyć ulicę Piaśnicką - kończy.

Tramwaje mają pojechać nową trasą na Franowo na pierwszy mecz w ramach EURO 2012 w Poznaniu, a więc 10 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro