Reklama
Reklama

Podolańska: burzą baraki, będą bloki

Jeszcze w tym roku przy ulicy Podolańskiej rozpocznie się budowa nowych mieszkań komunalnych. Właśnie trwa wyburzanie kolejnych baraków, które znajdowały się w tym miejscu. Tymczasem już w czerwcu pierwsi lokatorzy wprowadzą się do komunalek na Głuszynie.

Już w sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy o wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę nowego osiedla mieszkaniowego na Głuszynie. W listopadzie na jednym z czterech osiedlowych budynków pojawiła się wiecha. Następne prace przebiegały bardzo sprawnie. - Już w czerwcu pierwsze klucze trafią do 40 osób, które zdecydowały się na zamieszkanie w tych blokach - mówi Jarosław Pucek, dyrektor Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


W sumie jest tu 96 2- i 3- pokojowych mieszkań o powierzchni od 43 do 62 metrów kwadratowych. Wprowadzą się do nich klienci Biura Zamiany Mieszkań ZKZL, którzy rzetelnie rozliczają się z zarządem, a także chcą poprawić swoje warunki mieszkaniowe.

Głuszyna to nie jedyna lokalizacja, w której powstają nowe mieszkania. W budżecie na ten rok ZKZL ma 22 miliony złotych na budowę kolejnych osiedli. 32 mieszkania powstaną przy ulicy Bolka, po 96 przy Podolańskiej i Łaskarza, a 70 przy Rubieży.

Inwestycja przy Bolka jest już w dużym stopniu zaawansowana. - Na Podolańskiej wciąż trwają prace związane z wyburzaniem baraków. Rozpoczęły się w zeszłym roku, ale w części z nich wciąż mieszkali ludzie. Trzeba było ich przenieść w inne miejsca i dopiero wtedy przystąpić do rozbiórki. Prace formalne przebiegają tu bez problemów. Budowa osiedla ruszy na pewno w tym roku.

W najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na budowę mieszkań komunalnych przy ulicy Łaskarza. - Równocześnie będziemy ogłaszać przetarg i starać się o pozwolenie na budowę. Ta inwestycja na pewno rozpocznie się jeszcze w tym roku - kończy.

Co trzeba zrobić, aby wprowadzić się do jednego z nowych mieszkań? Przede wszystkim regularnie rozliczać się z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych. Dodatkowo trzeba też wyremontować mieszkanie, w którym obecnie się mieszka. Lokal stanie się bowiem mieszkaniem socjalny, do którego wprowadzą się kolejni lokatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
6.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro