Reklama

Łukomska-Pyżalska i Łbik mówią nie osiedlu na Wildzie

Izabella Łukomska-Pyżalska i Marek Łbik z Warty Poznań sprzeciwiają się planom budowy osiedla w miejscu stadionu im. Edmunda Szyca na Wildzie i deklarują wykup terenu za 1,32 mln dolarów oraz budowę kompleksu sportowego.

Od kilku miesięcy jest coraz głośniej o przyszłości terenów, na których zlokalizowany jest niszczejący stadion im. Edmunda Szyca. W piątek, 25 maja ma się odbyć debata z udziałem m.in. Ryszarda Grobelnego i architektów, czy urbanistów na temat przyszłości terenów na Wildzie. Wstępnie powstały cztery koncepcje zagospodarowania tego miejsca, a Spółka Nowa Wilda (posiada prawo do użytkowania wieczystego działki) chce tu postawić osiedle mieszkaniowe. Sprzeciwiają się temu Izabella Łukomska-Pyżalska i Marek Łbik z Warty Poznań.

- Pragniemy oświadczyć, iż podczas debaty pt. "Jaka przyszłość dla stadionu im. Edmunda Szyca oraz jego okolic", która odbyła się 17 maja w siedzibie POSiR, Pan Maciej Chłodnicki miał pełne prawo do reprezentowania interesów KS Warta Poznań i Warta Poznań SA. Usiłowanie podważenia pełnomocnictwa Pana Macieja Chłodnickiego uważamy za bezzasadne próby deprecjonowania starań Warty Poznań do zaprezentowania swojego stanowiska w sprawie. Oferta odkupienia terenów stadionu im. Edmunda Szyca przez Klub Warta za kwotę identyczną do tej, za jaką klub sprzedał obiekt w 2001 roku (1,32 mln dolarów firmie TK Development, obecnie Nowa Wilda), zostanie przesłana do Spółki Nowa Wilda. Zamiarem Warty byłaby budowa nowego stadionu piłkarskiego w miejscu ruin byłego stadionu im. Edmunda Szyca. Budowa obiektu sportowego jest zgodna z obecnym studium zagospodarowania przestrzennego Miasta Poznania dla tego terenu, czyli przeznaczeniem na sport i rekreację - czytamy w specjalnym oświadczeniu przesłanym do naszej redakcji przez Izabellę Łukomską-Pyżalską i Marka Łbika z Warty Poznań.

Stadion im. Edmunda Szyca powstał w 1929 roku, a na jego trybunach gościły rekordowe ilości kibiców m.in. podczas meczu Lecha Poznań z Zawiszą Bydgoszcz o awans do I ligi (ponad 60 tys. widzów) czy w czasie mety jednego z etapów Wyścigu Pokoju (około 80 tys. widzów). Ponadto stadion gościł 10-krotnie reprezentację Polski. Niestety od 1998 roku obiekt niszczeje, a kolejne ekipy rządzące Poznaniem nie potrafią rozwiązać tego problemu.

Czy popierasz budowę kompleksu sportowego w miejscu stadionu im. Edmunda Szyca na Wildzie?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
20.65 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro