Reklama
Reklama

Maskotki Euro 2012 ruszyły w Poznań

fot. MM Pysior
fot. MM Pysior

Slavek i Slavko to dwie maskotki Euro 2012, które reprezentują Polskę i Ukrainę. Przez najbliższe trzy tygodnie maskotki będą odwiedzały poznańskie dzieci.

Już 1 czerwca przypada Dzień Dziecka, a z tej okazji w wielu przedszkolach, w najbliższych tygodniach organizowane będą różnego rodzaju festyny i zabawy dla najmłodszych. Jedną z atrakcji, które będą towarzyszyły tym imprezom, będą odwiedziny maskotek Euro 2012- Slavek i Slavko przez blisko trzy tygodnie będą podróżowali specjalnym Maskotkobusem od przedszkola do przedszkola. Przybiją "piątkę" i uśmiechną się do wspólnego zdjęcia z kilkuset maluchami - informuje Katarzyna Strzyż z Biura Euro 2012 Urzędu Miasta Poznania. Maskotki będą przemieszczały się specjalnie przygotowanym autobusem MPK, który został atrakcyjnie oklejony na czas akcji promocyjnej. Akcja będzie trwała do 6 czerwca, a Slavek i Slavko odwiedzą w tym czasie ponad pięćdziesiąt przedszkoli.

Niespodziankę przygotowano też dla starszych mieszkańców Poznania. Każdego dnia maskotkobus zatrzyma się w przypadkowo wybranym miejscu, aby rozdać gadżety związane z Euro2012 mieszkańcom Poznania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro