Reklama
Reklama

Region: piknik lotniczy pod patronatem epoznan.pl

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Chyba najbardziej znanym festynem lotniczym była impreza odbywająca się w Góraszce. Jednak również Wielkopolska ma swoją lotniczą imprezę, a jej kolejna edycja odbędzie się w najbliższy weekend na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.

Festyn lotniczy w Michałkowie jest imprezą stosunkowo młodą bo odbywa się dopiero po raz drugi, ale organizatorzy starają się dorównać najlepszym i przygotowali bardzo atrakcyjny program imprezy. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie "Lotnisko bliżej miasta" oraz Powiat Ostrowski, a współorganizatorami są Aeroklub Ostrowski oraz miasto Ostrów Wielkopolski. Honorowy patronat nad imprezą objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

- Zaprezentują się Siły Powietrzne RP, Wojska Lądowe RP, Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej, cywilne grupy akrobacyjne oraz piloci w pokazach indywidualnych, samoloty oraz szybowce historyczne, motoszybowce, balony, paralotnie i motoparalotnie oraz wiatrakowce, odbywać się będą również skoki spadochronowe - zachęcają organizatorzy.

Impreza odbywać się będzie 26 i 27 maja na terenie lotniska Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, a rozpoczynać się będzie o godzinie 9:00 i trwać do 20:00 w sobotę oraz do 17:30 w niedzielę. Swoje umiejętności zaprezentuje między innymi słynna Grupa Żelazny, czeska grupa The Flying Bulls, a także indywidualni piloci.

Wstęp na teren festynu jest darmowy, a 10 złotych należy zapłacić za parking. W trakcie festynu funkcjonować będą autobusy, które będą dowozić widzów z Ostrowa Wielkopolskiego na teren lotniska.

Na Festyn Lotniczy zaprasza portal epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
-3℃
Poziom opadów:
14.2 mm
Wiatr do:
32 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro