Reklama

Region: piknik lotniczy pod patronatem epoznan.pl

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Chyba najbardziej znanym festynem lotniczym była impreza odbywająca się w Góraszce. Jednak również Wielkopolska ma swoją lotniczą imprezę, a jej kolejna edycja odbędzie się w najbliższy weekend na lotnisku Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie.

Festyn lotniczy w Michałkowie jest imprezą stosunkowo młodą bo odbywa się dopiero po raz drugi, ale organizatorzy starają się dorównać najlepszym i przygotowali bardzo atrakcyjny program imprezy. Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie "Lotnisko bliżej miasta" oraz Powiat Ostrowski, a współorganizatorami są Aeroklub Ostrowski oraz miasto Ostrów Wielkopolski. Honorowy patronat nad imprezą objął Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

- Zaprezentują się Siły Powietrzne RP, Wojska Lądowe RP, Gdyńska Brygada Lotnictwa Marynarki Wojennej, cywilne grupy akrobacyjne oraz piloci w pokazach indywidualnych, samoloty oraz szybowce historyczne, motoszybowce, balony, paralotnie i motoparalotnie oraz wiatrakowce, odbywać się będą również skoki spadochronowe - zachęcają organizatorzy.

Impreza odbywać się będzie 26 i 27 maja na terenie lotniska Aeroklubu Ostrowskiego w Michałkowie, a rozpoczynać się będzie o godzinie 9:00 i trwać do 20:00 w sobotę oraz do 17:30 w niedzielę. Swoje umiejętności zaprezentuje między innymi słynna Grupa Żelazny, czeska grupa The Flying Bulls, a także indywidualni piloci.

Wstęp na teren festynu jest darmowy, a 10 złotych należy zapłacić za parking. W trakcie festynu funkcjonować będą autobusy, które będą dowozić widzów z Ostrowa Wielkopolskiego na teren lotniska.

Na Festyn Lotniczy zaprasza portal epoznan.pl.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro