Reklama
Reklama

EURO: część mieszkańców pojedzie za darmo komunikacją miejską

Mieszkańcy okolic Strefy Kibica na placu Wolności, a także Stadionu Miejskiego przy ulicy Bułgarskiej będą mogli za darmo korzystać z komunikacji miejskiej podczas EURO. Ci pierwsi - prawie przez miesiąc. Drudzy tylko w dni meczowe.

Powstająca na placu Wolności Strefa Kibica znacznie skomplikuje życie mieszkańców okolicznych ulic. Transmisje meczów do późnych godzin wieczornych, a także koncerty - mogą powodować hałas. A to tylko jedno z wielu utrudnień. Innym są problemy komunikacyjne - m.in. ograniczenia w możliwości parkowania swoich pojazdów na okolicznych ulicach.

#peselniemaznaczenia Peelingi medyczne peel mission Lift Peel i Reti Peel w listopadzie -30% #wonderlandpolska
REKLAMA


Miasto wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców okolic placu Wolności i wprowadza dla nich nietypową promocję. - Od 8 czerwca do 1 lipca poznaniacy mieszkający w strefie ograniczonego ruchu w okolicy Strefy Kibica będą mogli jeździć za darmo komunikacją miejską - tłumaczy p.o. dyrektora ZTM Rafał Kupś. - Szczegółowa lista ulic znajdzie się w naszym komunikacie, który znajdzie się na naszej stronie internetowej w najbliższych dniach - dodaje. - Taki mieszkaniec będzie musiał mieć przy sobie dowód osobisty z potwierdzeniem, że jest zameldowany w strefie. Uczniom wystarczy legitymacja szkolna z adresem. Niczego więcej nie wymagamy.

Z promocji skorzystają także mieszkańcy okolic stadionu, którzy z utrudnieniami będą musieli się liczyć przede wszystkim w dni meczowe. - Ci mieszkańcy będą mogli za darmo korzystać z pojazdów komunikacji miejskiej tylko w trzy dni - 10, 14 i 18 czerwca. Właśnie wtedy na stadionie przy Bułgarskiej rozgrywane będą mecze w ramach EURO. Szczegółowa lista ulic, których mieszkańcy będą mogli skorzystać z promocji także znajdzie się w naszym komunikacie - kończy Kupś.

Decyzja o darmowych przejazdach zapadła podczas wtorkowej sesji Rady Miasta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
47.69 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro