Reklama

Nowe ZOO: padła ciężarna żyrafa

W poznańskim Nowym ZOO doszło do smutnego zdarzenia. Dwa dni temu padła tu 6-letnia, ciężarna żyrafa. Przyczyną śmierci była prawdopodobnie marskość wątroby.

Po wydarzeniach z łódzkiego ZOO, gdzie po włamaniu się do ogrodu zoologicznego wandali padły dwie żyrafy, śmierć zwierząt zamkniętych w takich instytucjach wzbudza zainteresowanie. - Nasz przypadek jest zupełnie inny niż ten z Łodzi - zapewnia Przemysław Dobrzyński z Nowego ZOO.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


- Ze zwierzętami jest jak z ludźmi - po prostu umierają na różne choroby. To dla nas bardzo przykra informacja, ale czasu nie da się cofnąć. Sekcja zwłok wskazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci była marskość wątroby - wyjaśnia. Ale ZOO na sekcji nie poprzestaje. - Do Zakładu Higieny Weterynaryjnej już trafiły próbki m.in. wątroby, serca i węzłów chłonnych zwierzęcia. Zawsze staramy się uzyskać jak najwięcej informacji na temat przyczyn śmierci naszych zwierząt.

Obecnie w Nowym ZOO pozostała para żyraf - samiec i samica. - Nie jest to więc sytuacja beznadziejna. Ale nasz wybieg jest tak ładny, że szkoda, by chodziły po nim tylko dwie żyrafy. Będziemy się starać uzupełnić stado - kończy.

Żyrafy żyją około 20-30 lat.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega. Może być niebezpiecznie na drogach!
12℃
-2℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
77.26 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro