Reklama

Drogi: potrącenie w Kobylnicy, korki na Szczepankowie

Noc i poranek w Poznaniu minęły bardzo spokojnie. Dopiero około godziny 8.00 w Kobylnicy doszło do potrącenia. Są utrudnienia. W Poznaniu korki tworzą się obecnie m.in. na Szczepankowie, przy węźle autostradowym Dębina i na Jeżycach.

- Około godziny 8.00 doszło do potrącenia w Kobylnicy, na trasie na Gniezno - mówi dyżurny poznańskiej drogówki. - Trzeba się liczyć z utrudnieniami - dodaje. Policja nie zna jeszcze szczegółów zdarzenia. Dopiero jedzie na miejsce wypadku.

Zdecydowanie w najgorszej sytuacji są obecnie kierowcy, którzy próbują przejechać nad autostradą A2 przez węzły Krzesiny i Dębina. Na dwóch tych trasach trwają prace drogowe. Z jeszcze większymi korkami mieszkańcy Lubonia będą musieli się liczyć w sobotę i niedzielę - na węźle będzie układany nowy asfaltowy dywanik.

Kierowcy, którzy nadjeżdżają do Poznania z kierunku Kórnika albo stoją w korku przed węzłem Krzesiny, albo uciekają na trasy prowadzące przez Szczepankowo. Doprowadziło to do tego, że ponownie tworzą się tutaj gigantyczne korki - szczególnie na ulicach Ostrowskiej, Szczepankowo i Ługańskiej.

Korki zaczynają się tworzyć także na ulicach Jana Pawła II, Estkowskiego, al. Niepodległości i Niestachowskiej.

Od rana wolno jeździ się po Jeżycach. Zakorkowane są m.in. śródmiejski odcinek Bukowskiej, Dąbrowskiego, Szylinga, Matejki, Reymonta. Więcej w naszym serwisie korkowym.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
29℃
18℃
Poziom opadów:
1.1 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
22.72 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro