Reklama
Reklama

Cyfrowa mapa dla kibiców już dostępna

Specjalny serwis poświęcony Euro2012 w Poznaniu istnieje od 2007 roku. Dziś za jego pośrednictwem udostępniono specjalną, cyfrową mapę, na której zaznaczono kluczowe informacje dotyczące Mistrzostw Europy.

Portal poświęcony Euro 2012 cieszy się ogromną popularnością wśród kibiców, którzy pojawią się w Poznaniu. Bardzo dużo odwiedzających stronę pochodzi oczywiście z Irlandi, Włoch i Chorwacji, ale sporą grupę stanowią także mieszkańcy Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Strona dostępna jest w siedmiu językach, a od dziś jedną z jej części jest interaktywna mapa, na której zaznaczono wszystkie niezbędne informacje na temat poznańskiej części Euro 2012.

- Mieszkańcy i kibice będą mogli znaleźć tam zarówno położenie stref wyłączonych z ruchu, ich kształt, zakres strefy kibica. Wszystkie informacje o transporcie dodatkowym organizowanym w okresie turnieju, miejsca fancampów - mówi Wojciech Pelc, kierownik Oddziału Systemów Informatycznych Urzędu Miasta.

Plan został stworzony na podstawie cyfrowych map, które od lat wykorzystywane są w Systemie Informacji Przestrzennej prowadzonym przez GEOPOZ. Informacje zawarte na mapie pozyskano od miejskich jednostek zaangażowanych w przygotowanie mistrzostw, obsługę komunikacji miejskiej oraz transportu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
14.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro