Reklama
Reklama

Ostatnie debaty na temat śródmieścia

Do końca zbliża się cykl debat na temat rewitalizacji śródmieścia. Przypominamy, że organizatorem debat jest Komisja Rewitalizacji przy Radzie Miasta Poznania, a jej celem jest stworzenie zaleceń do programu odnowy śródmieścia.

Do tej pory odbyło się siedem spotkań, na których omówiono szereg problemów dotyczących śródmieścia, a kolejne odbędą się 23 i 24 maja o godzinie 17:00. Rozmowę otworzy wystąpienie Piotra Marciniaka z Politechniki Poznańskiej zatytułowane "Ul.27 Grudnia - pasaż kultury czy nowa galeria handlowa?". Uczestnicy debaty będą zastanawiali się nad możliwościami zagospodarowania ulic 27 Grudnia, Gwarnej i Fredry. Spotkanie odbędzie się w foyer Teatru Polskiego przy ul. 27 Grudnia 8/10.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Kolejnym śródmiejskim ulicom poświęcone będzie spotkanie, które odbędzie się 24 maja w auli Szkoły Podstawowej numer 40 przy ulicy Garbary 82. Debatujący zajmą się przyszłością ulic Garbary, Solnej i Estkowskiego. W roli ekspertów wystąpią Jeremi Rychlowski z Politechniki Poznańskiej oraz Piotr Libicki i dr Michał Beim z Instytutu Sobieskiego.

Tradycyjnie spotkania mają charakter publiczny, a wziąć w nich mogą wszyscy Poznaniacy. Wstępne podsumowanie debat zaplanowano na 29 maja. Spotkanie podsumowujące odbędzie się o godzinie 17:00 w Urzędzie Miasta na placu Kolegiackim.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
1.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
13.07 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro