Reklama
Reklama

Okradają sklep, właściciel sam piętnuje sprawców

fot. ZDM Poznań

Od pewnego czasu mały sklep spożywczy przy ulicy Głogowskiej jest okradany przez tych samych nastolatków. Wchodzą do lokalu i zabierają z niego m.in. chipsy, a następnie po prostu wychodzą. Właściciel nakleił zdjęcia twarzy złodziei na drzwiach do sklepu, a także umieścił nagrania z kradzieży na YouTube.

Niewielki sklep spożywczy przy ulicy Głogowskiej w Poznaniu od pewnego czasu jest regularnie okradany przez grupę nastolatków. Wchodzą do lokalu, zabierają z niego towar, a następnie po prostu wychodzą - jakby się nic nie stało. Raz nastolatkowie wynieśli nawet całe kosze z chipsami.

Właściciel sklepu sprawę zgłosił dzielnicowemu. - To od dzielnicowego otrzymaliśmy nagranie z monitoringu - tłumaczy Ewa Ochocka z wielkopolskiej policji. - Sam właściciel przyznał w rozmowie z dzielnicowym, że straty są niewielkie. My zajmujemy się sprawą, próbujemy obecnie ustalić tożsamość sprawców kradzieży - dodaje.

Okradany przez małolatów mężczyzna mimo to sam postanowił walczyć ze złodziejami. Zamontował monitoring w swoim sklepie. Dzięki temu udało mu się kilka razy przyłapać nastolatków na gorącym uczynku. Filmy trafiły na YouTube z ostrzeżeniem: "Przypatrz się dobrze, dzisiaj ukradli w moim sklepie jutro okradną ciebie". - To moja prywatna walka z plagą złodziejstwa - tłumaczy właściciel.

Na umieszczeniu filmów na YouTube się nie skończyło. Mężczyzna wydrukował zdjęcia nastolatków okradających jego sklep i przykleił je na witrynie lokalu. Jeden z nastolatków próbował nawet zerwać swoje zdjęcie - bez skutku. - Przyszedł do mnie ojciec jednego z nich. Nie żeby przeprosić. Chciał mnie straszyć sądem za umieszczenie zdjęcia na szybie - tłumaczy właściciel na portalu YouTube.

- Nieważne, czy ktoś kradnie 5 złotych, 10 złotych, czy chipsy, policja musi interweniować w takich sprawach, by nie dopuścić do całkowitej demoralizacji tych osób - tłumaczy Przemysław Maciak, adwokat z Sójka&Maciak Adwokaci. - Oczywiście, biorąc pod uwagę prawo, nie można dokonywać tego typu samosądów. Wizerunek oskarżonego może się pojawić dopiero wtedy, gdy zostanie on skazany prawomocnie przez sąd. Pod warunkiem, że sąd pozwoli na jego ujawnienie - kończy.

Czy właściciel sklepu powinien mieć prawo publikacji wizerunku złodzieja?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

13℃
4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
17.67 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro