Reklama
Reklama

Bieg o Koronę Dąbrówki już za tydzień

Już za tydzień na duktach leśnych w podpoznańskiej Dąbrówce pod patronatem epoznan.pl odbędzie się II Bieg o Koronę Księżnej Dąbrówki. Nadal trwają zapisy.

Podobnie jak w zeszłym roku, zawody odbędą się w ostatnią niedzielę maja. Zawodnicy biegu głównego wystartują w południe, a 10 minut później swoje zmagania rozpoczną osoby biorące udział w marszu z kijkami. Tym razem uczestnicy biegu głównego zmierzą się z dłuższym dystansem liczącym 10 km. Chodziarze będą mieli do przejścia 7,5 km, natomiast dla dzieci i młodzieży przygotowano trasy o długości od 200 do 1000 metrów. Dzięki podziałowi na różne konkurencje, w Biegu o Koronę Dąbrówki będą mogły wziąć udział całe rodziny.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


Zwycięzcy klasyfikacji generalnej i marszu nordic walking otrzymają nagrody rzeczowe. Natomiast wszyscy uczestnicy, którzy ukończą zawody, otrzymają pamiątkowe medale - ogniwo do stworzenia dużej Korony Dąbrówki, którą można będzie złożyć po pięciu startach w biegu. - Obecnie mamy już ponad 250 chętnych do wzięcia udziału w rywalizacji. Jak wynika z zapisów do tegorocznego biegu, jest wiele osób, które będą miały już drugi medal w swojej kolekcji? Oznacza to, że pierwsze korony mogą powstać już w 2015 roku - mówi Marcin Napierała, dyrektor GOSiR w Dopiewie, głównego organizatora biegu. - Oczywiście zbieranie medali można rozpocząć każdego roku. Na koronę i bieganie nigdy nie jest za późno - dodaje.

W sumie w ubiegłorocznej edycji wystartowało ponad 600 osób, laureaci Krzysztof Górny z Kalisza i czołowa nasza wioślarka Magdalena Kemnitz z Poznania zasadzili symbolicznie drzewa. W tym roku zwycięzcy klasyfikacji generalnej w biegu i marszu nordic walking będą dodatkowo koronowani.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 27 maja 2012 roku. Biegi dziecięce i młodzieżowe w godzinach od 10.30 - 11.40, start do biegu głównego o godzinie 12.00, a start marszu nordic walking o godzinie 12.10. Zbiórka i start w miejscowości Dąbrówka ul. Parkowa na skraju lasu (dojazd autobusem ZTM linii 718 i 719 z Ogrodów). Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.GOSiR.Dopiewo.pl oraz w biurze GOSiR w Dopiewie przy ul. Polnej 1a od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 - 15.00. Przy zapisach lub w dniu zawodów należy wnieść wpisowe, dzięki któremu uczestnicy będą mieli zapewnione przekąski i napoje.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro